Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen homeopátiás gyógyszer...

Milyen homeopátiás gyógyszer létezik torokgyulladásra gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves és már 3 fajta antibiotikumot kapott,de teljesen nem gyógyult meg.Még mindig csúnya a torka,de nem fáj neki.Nem szeretném visszavinni az orvoshoz,mert úgyis csak egy másik fajta gyógyszert adnának neki.Úgyhogy szeretném ezt most már valami homeopátiás készítménnyel megoldani.Kérlek ha tudtok segítsetek.Köszönöm!!!
2010. máj. 18. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!én nagyon szeretem a homeopátiás szereket,egyén függő hogy mi segit valamint sokat számit a torokfájás milyensége is.itt egy link ami segithet itt fel vannak sorolva a szerek amik szóba jöhetnek ilyenkor.:

[link]

2010. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2010. máj. 18. 17:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem , hogy félted a kisfiadat, de jó ha tudod teljesen hatástalanok ezek a készítmények. Szerintem ne tedd ki a gyerekedet ilyen rizikónak.
2010. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia!Én szeretném hinni,hogy használnak a homeopátiás készítmények.Sajnos nincs még túl sok tapasztalatom.Nemrég próbáltuk a lándzsás útifű szirupot köhögésre de sajnos az nem használt.Tudod az ember próbál keresgélni,hátha megtalálja a számára legmegfelelőbbet ami nem árt annyira a szervezetnek.Ezért gondolkodom valami alternatív gyógymódon,de nem tudom,hogy jó ötlet-e. :( Én úgy gondolom,hogy a hagyományos orvoslás és az alternatív gyógymód megférhetnek egymás mellett!
2010. máj. 31. 15:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Több száz tudományos igényű vizsgálatot végeztek már homeopátiával kapcsolatban a legtöbb lesújtó eredménnyel zárult a pár pozitiv tanulmány meg módszertanilag kifgoásolható volt. SZóval szerintem ez elég beszédes.


Maga az elmélete meg olyan , hogy ha azt valaki igazolná azért minimum fizikai nobel díjat kapna.


[link]

[link]

2010. jún. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hagyományos vs. alternatív orvoslás vitáról meg én azt gondolom, hogy nem férnek meg egymás mellett.


Nem is szeretem ezt a felosztást. Jobban szeretem a hagyományos helyett a tudományos orvoslás (bizonyítékon alapuló) kifejezést.

Ha egy "alternatív" gyógymódról bebizonyosul hogy hatásos akkor az a tudományos orvoslás része lesz.


Szóval szerintem csak a bizonyítékon alapuló orvoslást nevezhetjük igazi gyógyászatnak a többi pedig kuruzslás ami veszélyes.

2010. jún. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazán elgondolkodtató amiket írsz.Tulajdonképpen egyetértek veled.Mégis kissé naívan próbálom elhinni,hogy nem csaphatják be ennyire az embert.Ezért sem szeretnék átállni a szkeptikusok táborában,jobbnak látom ha inkább tartózkodom.Próbálok minnél több infót gyüjteni a témával kapcsolatban.Neked pedig köszönöm a hozzászólást igazán hasznos volt! :)
2010. jún. 3. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!