Gerincferdülés?

Figyelt kérdés

Gerincferdulesem van de nem nagy. es a hatam szokott fajni de inkabb az izomresznel ha kulonfele erosito gyakorlatokat csinalok az jo?

Az orvos azt mondta hogy az izom nem eros ott es meg kell erositeni

Szoval ez akkor elfog mulni?



2017. aug. 6. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az izom erősítésétől önmagában nem fog elmúlni a gerincferdülés, de kevésbé tud tovább romlani. Csontkovács tudja helyretenni a keresztcsontot (annak a ferdesége szokott lenni a gerincferdülés oka), gyógytornász tud rá gyakorlatokat adni.
2017. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem évek óta fáj, 1,5 éve tornázok rá, és kb azt értem el, hogy javul utána, de 2-3 nap múlva megint jön. Előző válaszadóhoz hasonlóan ugyanerre jutottam, hogy magában a torna nem mulasztja el. Mozgásterapeutához fordultam, és elküldött lumbális gerinc röntgenre, mert hogy az alapján tudja majd, merre mozgassuk. Csontkovácsot nem ajánlom, régen voltam és hiába jó szakember, az valami félelmetes élmény amit csinál. Belegondolva, utána lett ez a probléma szép lassan - szóval a csontkovács nem "oldja meg" ha pl tartásprobléma miatt van, az izmok egy idő után elhúzzák a csontokat. Gyógymasszőr is csak enyhítette a helyzetet. Fiziko vagy milyen terápiára menj, ill gyógytornászhoz.
2017. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

minden csoda terápia, mint az első kamu

És soha ne csinálj olyat, amit olyan ajánl, akin nem segített, mint a második.

Fitnesz teremben edzeni kell, más nincs.

2017. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!