Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Orrsövényferdülést lehet-e...

Orrsövényferdülést lehet-e időlegesen az orr valamely területére ható újjal történő nyomásgyakorlással enyhíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos orrsövény ferdülésem van, ezért elég nehezen kapok levegőt. Szeretném kipróbálni milyen érzés lehet az, amikor nincs vagy kisebb mértékű az orrsövényferdülés és jobban áramlik a levegő. Ehez egy illetve két újj felhasználásával próbálok nyomást kifejteni az orr bizonyos részére, jobbra illetve balra ferdíteni óvatosan nyomni egy picit az orrot alkotó rugalmas porcot. Időnként észre is veszem, hogy mintha jobban áramlana a levegő. Kérdésem tehát az volna, hogy az orr mely részét és milyen irányba, mekkora erővel, emmkora felületen érdemes enyhén nyomni, ferdítő erőt kifejteni az újj segítségével, hogy a nyomás fennmaradásának erejéig elhárulhasson a levegő áramlást nehezítő szűkület. További kérdésem lenne, hogy szemüveg viselése is okozhat-e nehezebb orrlégzést, elégtelen orrfunkciót? Hiszen a szemüveg is nyomja az orr egy bizonyos területét, ezáltal akadályozva a levegő beáramlást. Harmadik ezzel kapcsolatos kérdésem pedig az volna, hogy ha újjal történő nyomásgyakorlással némineműleg enyhíthető az orrsövényferdülés okozta rossz orrfunkció, akkor nem lehetne-e kifejleszteni egy orra vagy akár orrba helyezhető egyfajta protézist (pl puha felületű szilikonból), ami a megfelelő irányba ferdíti, nomyja az orrot?

#ujj #légzés #protézis #szeptumdeviáció #orrfunkció
2017. szept. 30. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Mi a fa**ért nem műteted meg mint minden normális ember? :| Te ugye egy troll vagy?
2017. szept. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, csak olyan helyen élünk (Kelet-Magyarország), ahonnét nehéz bejutni a kórházba és elvégeztetni a műtétet. Pénzünk is kevés, nemigen jutna az orvosnak. Meg aztán picit tartok is a műtéttől, azt mondják nagyon fájdalmas.
2017. szept. 30. 23:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ingyen is meg lehet csináltatni, az más kérdés, hogy érdemesebb fizetni érte, ha jót akarsz. Van ahol altatásban csinálják, akkor nem fogsz érezni belőle semmit.
2017. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az, nem szeretnénk, hogy még rosszabb legyen esetleg a müttét után. Meg aztán nem csak az altatás van, hanem utána felhelyeznek az orrba egy tampont, jó mélyre, ami bent van 2 napig, és azt amikor kirántják az állítólag nagyon fáj.
2017. okt. 1. 01:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem rosszabb lett, az orrnyalkahartya serült.
2017. okt. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 10 éve műtötték meg orrsövényferdülés miatt az orrom. Nem altatásban csinálták, aminek különösen örültem, de kaptam orvosi koktélt ami rendesen elbódított, persze érzéstelenítőt, és nekem nem fájt olyan durván, nem kell a neten elolvasni azt a sok ijesztő cikket, milyen fájdalamas stb.. Műtét után másnap reggel, 6kor mikor kihúzták a tampont az orromból egyáltalán nem vérzett, és nem is volt kellemetlen, inkább következő 1-2 nap éjszaka volt nehezebb, a sebek megduzzadtak az orromban, nem kaptam akkor levegőt, de az a pár nap is kibírható volt. Utána minden szebb, jobb és könnyebb lett. Gondolj csak erre, végre normálisan,újra könnyen tudnál lélegezni. Dönthetsz, vagy kibírsz max 3 nap szenvedést vagy ilyen orral leélsz egy életet? Ha van TB-éd, szerintem egy nagyobb városban is megcsinálják ingyen műtétet.


Válaszolva a kérdéseidre, ha megpróbálod ugye nyomogatni az orrod, picit kidugulhat, de utána még jobban bedugul, ezzel előrébb nem vagy. A szemüveg nem okozz ilyen problémát, az orrnyergeden van a szemüveg, ami egy csontos rész, az nem gátolhatja a levegő áramlást. A 3. kérdéseden csak csodálkozni tudok, ezt hogyan találtad ki? :)

2017. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kreatívak vagyunk itt Szabolcs megyébe :D
2017. okt. 22. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!