Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mérges pattanásnak indult,...

Mérges pattanásnak indult, házi gyógymód beválhat-e?

Figyelt kérdés

A kérdésem lényege (voltam gyógyszertárban, készítettek erre való kenőcsöt, borogattam folyékony Betadinnal), semmi javulás. Most már tíz forintos nagyságú, nagyon fájdalmas.

Aki tapasztaltabb a házi gyógymódokban, az írjon, kérem. Anyum, aki 72 éves, az mondja, tegyek rá hagymát, és ragasszam le. (Van itthon steril gézlap.)

Ha nem is segít ez sem, ártani sem árthatok vele? Kipróbálom, de azért félek is tőle. Tudom-tudom, irány az sebészet, de míg nem muszáj, mindent megpróbálok. A mellkasomon nem szeretnék heget.

Szóval a hagyma segíthet "szivatónak"?



2017. okt. 12. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy segít, de ártani nem árt... hogy ártana?
2017. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de adtál is választ, meg nem is. Szóval nem árt. A régi öregek tuti módszere, de a mai boltban vett hagymák ki tudja milyenek, ezért is kérdezem.

A nyirokcsomók is megvannak duzzadva a hónaljamban és a torkomnál is. Annyira nem vicces, mert kb. felér egy fogfájással. Nőként nem szeretnék a "dekoltázsnál" heget, mert ha elmegyek orvoshoz, tuti felvágják. :(

Értékeltem a válaszod, tényleg köszi! Ha valaki még ír, hogy nem árt, akkor megyek és megcsinálom.

2017. okt. 12. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Én paradicsomszeletet tennék rá.
2017. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De a hagyma is segíthet, bajod nem lesz tőle.
2017. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
teafaolajt próbáltad már?
2017. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még nem próbáltam utolsó, de neked is köszi és olvasok róla!


Alakul, mert most a nagy duzzanat tele van fehér pöttyel. Most már csak kifakad magától. A hagyma jót tesz úgy néz ki. A paradicsomot is említette anyum.


Nem valami gusztusos, tudom, de ilyen durván fájós tályogszerűségem még nem volt soha.


Köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 12. 20:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az orvos sem felvágta volna, hanem írt volna antibiotikum tartalmú kenőcsöt, ami valószínűleg már rég levitte volna a gyulladást ennyi idő alatt.
2017. okt. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!