Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Informásió kellene a Copaxone...

Informásió kellene a Copaxone injekcióról? Milyen mellékhatásai vannak és várható-e javulás a korábbi shubok maradványaira? Londonban élek és nincs kezelőorvosom, akitől megtudnám kérdezni. Szeretném, ha olyan is írna, aki használja.

Figyelt kérdés

'94 óta vagyok SM-es. Ebben az évben 3 shubom volt.

'95-ben 1. Ezt követően 9 évig semmi. Majd 2004-ben kétszer a látásommal volt gond majd 2006-ban volt az utolsó.

Jelenleg kisebb problémák vannak, amit nem muszáj steroiddal kezelni, de szeretném elkezdeni a Copaxone injekciót.


2010. máj. 31. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez a szakmai leírása:

[link]

2010. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. máj. 31. 16:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Szívesen. Segített valamit?
2010. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm a választ. Bár igazság szerint hasonlóakat én is találtam, a gond az ,h nekem ez majdnem kínaiul van. Ezért is kértem olyanok tanácsát, akik már használják és nem csak a klinikai eredményeket tudnak mondani...

Mindenesetre tényleg köszönöm, és hasznos volt...

2010. jún. 1. 20:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltem az a szakmai tájékoztató. Mivel látom, tapasztalatról nem tudott írni senki, esetleg a betegtájékoztató jobban érthető, adom azt is.:

[link]

2010. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szóval miért is akarják az orvosaim,h elkezdjek valamit,ha ''A Copaxone a sclerosis multiplexes (SM) rohamok (relapszusok) gyakoriságának csökkentésére szolgál. Nem igazolták, hogy használ azoknak az SM-es betegeknek, akiknek nincsen, vagy alig van relapszusuk. '' na ez az, amit nem értek!! Nekem alig van relapsusom, 16 év alat 7 volt!! Amik most vannak azok nem relapsusok, hanem inkább, gyengeség?? De nem indokolt a steroid szedése!!! Na akkor most hogyis van?? Köszönöm a hozzászólást, de még mindig nem vagyok tisztában...

Azt látom,h az orvosok nem akarnak kitárulkozni.., miért is?? Tisztában vagyok ezzel a pokol betegséggel. Tudom a fájdalmat, a felépülést és mineden válfaját átéltem...

Akkor??

2010. jún. 3. 21:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Az orvosoknyak az az érdekük, hogy minél több gyógyszert írjanak fel, ha kell, ha nem kell. Tisztelet a kivételnek.
2010. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen sajnos ezt tudom és észlelem folyamatosan.

Betegségem van, vagy beteg vagyok,de nem hülye...

Azt a mennyiségű gyógyszert, amit meg tudnak vagy megakarnak etetni az emberekkel, pont elég lesz,h kiírtsanak bennünket.

Ez lesz az emberiség vége nem a háború!!!

A gyógyszerekkel épphogy legyengítik az immunrendszert.

Sajnos,amikor nagyon rosszul vagy és várod a javulást, nem tudsz nemet mondani az ellenségednek, annyira fájdalmas kínokat élsz át...


100%-ban igaz a hozzászólásod... sajnos...

2010. jún. 9. 20:09
 9/10 anonim válasza:
Anyum is ezt szedi már egy jó ideje javulást nem érez inkább csak rosszabb lett az utóbbi időbe...
2010. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Helló. Egy kérdésem van - a GYK nem engedi kiírni: de ti talán segíthettek, mert ebben a betegségben vagytok: autoinject-et ti tudtatok szerezni? ...

Kérdező - hogy megy a szúrás?

2013. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!