Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tippek nagyon alacsony vérnyom...

Tippek nagyon alacsony vérnyomáshoz? 15 éves vagyok, gyógyszert nem írnak fel (több lent).

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régóta szédülős vagyok, alacsony a cukrom (3,3-4 általában evés előtt), vashiányom is van, de az már kezelt. Viszont brutálisan alacsony a vérnyomásom. Voltam nemrég kórházban (nem ez miatt), és ott összeestem, ájultam, mértek 64/40-es vérnyomást is. (Esküszöm!) Előfordul, hogy összecsuklok, ami mióta kijöttem a kórházból súlyosbodott, ráadásul borzalmas errefelé a kórház, semmit nem kezdtek vele. Gyógyszert nem kapok, a kávé hatása pedig nem túl tartós az iskolát pedig egyre nehezebben viselem. Jobb napokon is alig megy 100 fölé, egyedüli amit "használok", az a fekete tea.

Tippek, arra az esetre, ha nem vagyok otthon és rosszul leszek? Bármilyen ötletnek örülök!



2018. márc. 2. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Rendszeresen kellene sportolni és sok folyadékot inni, főleg vizet.
2018. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A sport és a víz mellett még a fokozott sóbevitel is fontos. Egyél sok sós ételt. :)

A kávét és a fekete teát viszont nem ajánlom. Úgy tudom ugyanis, hogy ezek csak a pulzust emelik meg, a vérnyomást nem. Sőt, a magasabb pulzusszámot a szervezet még alacsonyabb vérnyomással kompenzálja.


Tippek még:

- Soha ne kelj fel hirtelen fekvő, ülő vagy guggoló helyzetből. Óvatosan, lassan.

- Ha állva vagy ülve érzed, hogy kezd leesni a vérnyomásod, akkor keresztezd a lábaidat, vagy guggolj le gyorsan. Utóbbinál érezni fogod, amikor "már jó", tehát óvatosan fel lehet állni.


Itt pedig keresgélhetsz gyógynövényeket, amik segítenek:

[link]

2018. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is alacsony a vérnyomásom (egyszer nekem is mértek 60/40-et orvosi rendelőben :) ). De én nem emiatt ájultam el régebben, hanem azért, mert leesett a vércukrom (hipoglikémia). A vércukorproblémákat alacsonyabb szénhidráttartalmú étrenddel megoldottam, a vashiányom is rendbejött, amióta nem eszem gabonákat, viszont heti 1-2x eszem májat. A vérnyomásom még mindig alacsony, de már nem szoktam szédülni, ájulás közelébe kerülni.

Egyébként amikor még nem figyeltem oda a szénhidrátbevitelemre, akkor úgy igyekeztem elkerülni a rosszullétet, hogy 2-3 óránként ettem, és mindig volt nálam egy müzliszelet és valamilyen innivaló vészhelyzet esetére.

A vashiányról még annyit, hogy tudomásom szerint a folsav és a B12 vitamin bevitelére is oda kellene figyelni (a májban ezek is megvannak).

2018. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2018. márc. 6. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Rendszeres mozgás, sokat kell enni, sokat kell inni, mármint vizet. Az is tud erősebb lenni mint a pálinka, ha jobban megnézed, egy egész hajót elbír. XD
2018. júl. 30. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!