Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a véleményetek a sós vizes...

Mi a véleményetek a sós vizes orrmosásról?

Figyelt kérdés
Olyanok véleményét szeretném főként megtudni, akik már próbálták. Kicsit idegenkedek ettől a sós vizes orrmosástól, mert ilyenkor átfolyik egyik orrlukból a másikba a víz.

2018. márc. 10. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szoktam csinálni, amikor megfázás vagy allergia miatt el van rakódva az arcüregem.

Én hozzá vagyok szokva az vízhez az orromba, mert gyerekkoromba sokat strandoltunk, és persze a fél napot a víz alatt töltöttük. :)

Legjobb úgy csinálni, hogy veszel a gyógyszertárban egy vastagabb fecskendőt (kb. 20-30 Ft körül van az ára), és azzal juttatod az orrodba a sós vizet. Felszívni kellemetlenebb. Fontos, hogy amelyik orrlyukadat éppen kezeled, a másik orrlyuk legyen befogva, akkor nem folyik át, illetve ha már bent van a sós víz, akkor én mindkét orrlyukamat be szoktam fogni, és úgy csinálok, mintha orrot próbálnék fújni, csak befogott orral.

Nekem be szokott válni, kihozza a letapadt cuccot.

2018. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én előnyt adok a teafaolajos ecsetelésnek. Ez az ízlések és a pofonok kategóriája.
2018. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy az orrüregembe idegen anyagot öntsek szándékosan? - ennyire még én se utálom magamat :D
2018. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
Én szereztem egyszer egy műanyag neti kancsót, hogy kipróbáljam, amit írsz és nagyon meglepődtem a hatáson, mert addig csak borzalmas élményeim voltak az "orromba folyadékok véletlen felszívásáról". :) De tényleg az van, hogy ha egy bizonyos szögben tartom a fejem, akkor egyáltalán nem megy fel az orrlyukban a víz, hanem kicsorog a másikon. Annak ellenére, hogy az egész olyan "sok hűhó semmiért" jellegű, nagyon kellemes ez az orröblítés és ami különösen meglepett, hogy bár így csak az orrlyukak alsó része mosódik át, mégis képes nagy "tisztogatást" végezni, vagyis pl. nátha idején akár órákig tiszta marad utána az orrjárat. Szerintem érdemes kipróbálni.
2018. márc. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!