Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kinek mi a véleménye az...

Kinek mi a véleménye az alábbi cikkről?

Figyelt kérdés

A cikket itt találjátok: [link]


Számomra megdöbbentő és felháborító, hogy már őt is kikezdték. :(

Oké, hogy gyógyszermaffia, de azért tiszteljük már azt az embert, aki ennyi mindent letett az asztalra és még mindig aktív.



2018. márc. 28. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek igazán a "gyógyszermaffiában" (persze tudom, hogy mekkora üzlet), és a gyógynövényekben sem elvakultan. Szóval talán tudok objektív lenni... De kicsit mégis a "gyógyszerellenesség" felé húzok, olyan értelemben, hogy a gyógyszerek sokszor nem használnak, ill. rengeteg mellékhatásuk lehet, és a dokik erősen hajlamosak mindenféle receptet felírni, ill. vény nélkül kapható terméket javasolni - valószínűleg attól függően, hogy épp melyik cég orvoslátogatója járt náluk utoljára. De egyszer találkoztam már olyan orvossal is, aki elmondta, hogy az agyonreklámozott Visine szemcsepp hosszú távon pont ellenkező hatást vált ki, mint kellene.


A cikkel kapcsolatban: nem ismerem a "résztvevőket", Gyuri bácsiról is csak hallottam/olvastam még, a prof nevét meg most látom először; de a stílusa szerintem kritikán aluli. Annyira fellengzős, lenéző, ráadásul csúsztat is pár helyen. Szóval nem szimpi.

2018. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tetszik nekem sem ez a stílus.

"Hiába rendelkezik például a fokhagyma antibakteriális hatással, senkinek nem jutna eszébe ezzel kezelni magát egy komoly fertőzéskor." - Dehogynem, én szoktam (ezt is) használni, és más gyógynövényeket is :) Így már évek óta nem kellett bevennem 1 db gyógyszert sem.

"Sajnos, a hatóságnak nem nagyon akaródzik fellépni olyan veszélyes hiedelmek ellen, melyeket össznépi egyetértés övez." Olvastam már cikkeket arról is, hogy az orvosi félrekezelésekbe, gyógyszermellékhatásokba évente rengeteg ember hal bele (ha jól emlékszem, az egyik vezető halálozási ok). Az ellen sem lépnek fel.

Nyilvánvaló, hogy Gyuri bácsi nem orvos, és szerintem is mondott pár butaságot egyes betegségekről, azok okairól, illetve a "lúgosításról". De a gyógynövényekhez valóban ért, és nem mondja, hogy ne forduljon senki orvoshoz, csak teákat igyon, épp ellenkezőleg, így nem értem, miért lennének veszélyesek a tanácsai. Ha valaki a rák MEGELŐZÉSE céljából lekvárt eszik, az miért és kinek baj?

Gyuri bácsit szélhámosnak nevezni elég otromba dolog - gyógynövényeket már évezredek óta használnak az emberek, emellett sok gyógyszer és gyógyhatású készítmény is ezekből készül. És ő nem mondja, hogy gyógyszerek HELYETT igyunk gyógyteákat, azt viszont elég jól tudja, hogy milyen betegségre milyen gyógynövényt érdemes használni.

2018. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szenes43 ***** válasza:
Héten volt vele egy riport a tv-2őn a Mokka c.műsorban. Elvitte a riportersrácot egy gyógynövény gyűjtő helyre valami hegytetőre és úgy mozgott beszélt a mikrofonba hogy nem mondanád hogy a napokban tölti be a 90. életévét. Valamit tud az öreg az tény. A sok lombikban összekotyvasztott "terméket" jó pénzért el szeretnék adni.
2018. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!