Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem gyógyíthatom a betegségem marihuánával?

Figyelt kérdés
Miért tiltja az állam a kendert, és ezáltal az emberek gyógyulását?! Ismerősöm olyasmit mondott, hogy migrénre írtak neki valami kender alapú gyógyszert. Ennek lehet valóságalapja?

2018. ápr. 29. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Én pedig a világfájdalmam akarom gyógyítani egy jó kis megöngyizéssel - sajnos ilyesmit nem támogat az egészségügy.

Ismerősöm ismerősének nagynénjének az ismerőse haláltól menekült meg hogy drága pénzért vett valami szart. Nem is akar meghalni, míg meg nem bosszulja.


Szóval sokféle különös pletyka járja - a valóságalap emlegetése nem indokolt.

2018. ápr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
igyál pálinkát, azzal mindent lehet gyógyítani.
2018. ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tévedsz. Az alkohol méreg, a fű gyógyít meg mindent. Igya a pálinkát a sötét buta szűklátókörű agyoniskolázott alkoholista paraszt, mert csak az hiszi el, hogy az mindenre jó...
2018. ápr. 30. 07:31
 4/11 tgt ***** válasza:
Lehet, hogy lesz gyógyszer a marihuánából, de valószínűleg abból kivonnak mindent, amiért most sokan szívják.
2018. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert a THC-nek van a leginkább gyógyító hatása, ez pusztítja a rákos sejteket, kizárólag CBD-vel nem sokra megy az ember, de az is segít
2018. máj. 1. 10:26
 6/11 anonim ***** válasza:
egyél ürmöt, az artemisinin hatásosabb
2018. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kivonjak belőle az anyagokat,nem a THC a lényeg..hogy jól beálljon a beteg...nem drogot vesznek azok se akik marihuánábol keszitett gyógyszert vesznek.
2018. máj. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én értem ezt, de nem feltétlen csak a pszichoaktív szerepe fontos a THC-nak, hanem hogy az pusztítja a rákos sejteket, és az igazi Rick Simpson olaj elengedhetetlen része.
2018. máj. 7. 14:09
 9/11 anonim válasza:
Hát pont hogy nem kedves kérdező. Én is szívtam (mondjuk úgy hogy még mindig szívok de elég nagy szünetekkel pl most jelenleg már lassan 2 hónapja nem szívtam) de attól még tisztába vagyok mi mit jelent és sajnálattal kell közöljem hogy a THC-nek abszolút semmit gyógyászati haszna nincs ;) Úgy bizony, jól halottad. Vannak pozitív oldalai mint pl az éhséget növeli (ami egyes személyeknél igen hasznos lehet) de ha már ezt a "tünetet" THC-val akarnák kezelni akkor alap velejárója lenne a "betépés érzése" is mivel ez egy pszichoaktív szer. Na most kérdem én tőled van pl 10 normális (nem füves) ember akinek evés problémái vannak, szerinted abból hány akarja majd a betépettség érzést érezni nap mint nap? Inkább fogják venni azt a gyógyszert amitől józanok maradnak de az éhségi érzésüket is meghozza. Ez a nagy "a marihuána a legjobb dolog a világon, ez nem is drog" típusú embereknek a hülyesége hogy a marihuána gyógyszer. A CBD tényleg nagyon sok mindenre jó például hatékonyan visszafolytja az epilepsziás rohamok számát, eszméletlenül hasznos lenne sok epilepsziásnak, viszont megint csak sajnálattal közlöm hogy ettől semmit betépettségi érzést nem fog kapni az adott epilepsziás ember (mivel ez nem egy pszichoaktív szer). Sajnálom hogy a valóság nem egyezik a te utópisztikus elképzelésiddel de ez a realitás: a THC egy pszichoaktív szer (ez az amit te szeretnél úgymond hogy legalizáljanak), a CBD pedig egy tényleges gyógyszer. A kettő között nagy a különbség.
2018. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"Én értem ezt, de nem feltétlen csak a pszichoaktív szerepe fontos a THC-nak, hanem hogy az pusztítja a rákos sejteket, és az igazi Rick Simpson olaj elengedhetetlen része."


Amúgy ezt kihagytam a válaszomból (bocsánat az offért) ez viszont igaz hogy a rákos sejteket gyógyítja a THC és a CBD is. DE MIVEL A THC-NAK PSZICHÓAKTÍV SZER ÉS SOK NORMÁLIS EMBER NEM SZERETNE NAP MINT NAP BETÉPVE LENNI EZÉRT INKÁBB AZ ORVOS TUDOMÁNY IS A CBD MELETT ÁLL KI MINT POTENCIÁLIS GYÓGYSZER.

Forrás:

"However, the clinical use of Δ(9)-THC and additional cannabinoid agonists is often limited by their unwanted psychoactive side effects, and for this reason interest in non-psychoactive cannabinoid compounds with structural affinity for Δ(9)-THC, such as cannabidiol (CBD), has substantially increased in recent years."

[link]

És akkor megint ott vagyunk az alao kérdésnél hogy miért is kéne a "THC-t" legalizálni?

2018. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!