Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Herbatea fogyasztásakor a pár...

Herbatea fogyasztásakor a pár hét szünet mire vonatkozik? Az összes gyógynövénytea fogyasztására, vagy csak az adott növényére?

Figyelt kérdés

Néhány, egymással összefüggő alkérdésem is van. Több helyen olvastam már, hogy egyenként, adott gyógynövénytea elkészítése leírásánál hangsúlyozzák: ennyi, vagy annyi hét szünetet kell tartani (és X hétig szabad csak egyhuzamban inni). Pl belefutottam egy itteni ilyen kérdésbe is, meg is válaszolták, feltehetőleg helyesen:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyita..

CSAKHOGY!

Csakhogy arról még sehol nem kaptam infót a neten, hogy ezek a bizonyos szünetek vajon kizárólag az adott, konkrét növényből való tea fogyasztására vonatkozik-e, vagy összességében mindenféle herbatea fogyasztása vajon mellőzendő fél hónap / másfél hónap után, néhány hétig?


Konkrét példa: mondjuk, fogyaszt XY illető mentateát néhány hétig, mondjuk júniusban, és, tegyük fel, július elsejéig.

Majd mellőzi azt pl két héten át.

A kérdésem pedig az, hogy a konkrét példában a fiktív július elsejéTŐL már MÁSfajta gyógyteát -pl macskagyökérteát, vagy akármi mást- viszont szabad fogyasztania XY személynek?

(Fiktív példa volt, fiktív növénynevekkel.)


Az alkérdéseim:


Hányszor készíthető gyógytea ugyanazon növényi részekből? Értem ez alatt, hogy miután pl forrázott teát készítettem, megmarad ugyebár a "maradéka", amiből a hatóanyagok egy része "kifőtt". Na most, ez a maradék hasznosítható még másnap, harmadnap? Vagy tilos? Miért igen, vagy miért nem?


Azt is olvastam már többször, hogy se fémkanállal, se fémszűrővel nem érintkezhet a főzet. Erről jut eszembe: amikor (szűz) növényi olajat fogyasztok (nyersen), olyankor is tilos a fémkanál használata?



2018. jún. 12. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy lehet váltogatni a teákat, mivel különböző hatóanyagokat tartalmaznak. Tehát abbahagyod az egyiket, folytatod egy másikkal.

Vannak folyamatosan fogyasztható gyógyteák is.

A gyógyteák általában sokkal gyengébb hatásúak, mint egy gyógyszer, ezért én nem szoktam ennyire ráparázni a különféle helyeken írt szabályokra.

Én nem használnám újra a gyógynövényt, mi értelme lenne? A második főzetben már szinte semmi hasznos anyag nem található, íze se sok lenne.

A növényi olaj szerintem fogyasztható fémkanállal, sehol sem olvastam olyat, hogy nem ajánlják.

2018. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, előző! :) Egyébként más is megírhatja meglátását, tapasztalatait, várom szintén. szívesen. :)
2018. jún. 14. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!