Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ti ellenzitek a homeopátiás...

Ti ellenzitek a homeopátiás gyógyszerek használatát?

Figyelt kérdés
Aki keresztény, hogy áll ehhez a dologhoz?
2018. júl. 24. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem hogy a homeopátia és a kereszténység hogyan függ össze. Én ellenzem, mert pénzkidobás, és teljesen haszontalan. Az EU állásfoglalása szerint is hülyeség, erről tavaly rengeteg cikk volt. Egyébként keresztény vagyok, de soha nem jutott eszembe homeopátiás termékeket venni, annyi pénzből már normálisat is vehetek.
2018. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval.
2018. júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan minimális hatékonysággal bír, hogy méltán nvezhetjük kuruzslásnak
2018. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben ellenzem. Ez egy már száz éve is elavultnak számító, teljesen tudománytalan gyógyítási forma, aminek a hatásosságát SOHA egyetlen normális tanulmány sem tudta igazolni a placebóval szemben.
2018. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben ellenzem.

A kereszténységgel meg annyiban függhet össze, hogy mindkettő mellőzi a józan, logikus, tényeken alapuló gondolkodást.

2018. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
A rezgésterápiát?
2018. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek homeopátiás gyógyszerek. Gyógyszerek vannak, meg homeopátiás készítmények, és igazoltan csak az egyik csoport hatásos. Szóval én ellenzem a használatát, de még az elnevezését is (ha jól tudom, jogilag nem is lehet gyógyszernek nevezni őket).
2018. júl. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Alapjában véve én sem értem miért nem fér össze a homeopátia és a kereszténység, de amikor utána olvastam főképp a olyanokat találtam mint pl.:

-,,spirituális erők szabadulnak fel készítése közben"

-Illetve még ezt találtam egy cikkben:

,,Mire ügyeljen a keresztény ember?


Bár napjaink kínálatában nemcsak az eredeti, klasszikus, Hahnemann-féle homeopátia szerepel, hanem annak sokféle változata és speciális formája is, amelyek olykor már csak nevükben azonosak Hahnemann gyógymódjával, a keresztények számára megfontolandóak a következő szempontok:


• A homeopátiában alapvető életerő-fogalom nem összeegyeztethető az élet misztériumának keresztény felfogásával.

• Számos homeopátiás iskola állítása, hogy készítményeikkel szellemi és lelki problémákat is „kezelni" tudnak, végső soron teljesen materialista világnézetet tükröz. A homeopátia csak látszólag jelenti a materialisztikus, elgépiesedett orvoslás alternatíváját. A homeopátia, amikor azt állítja, hogy gyógyszerekkel képes egyénre szabott módon meggyógyítani az embert, a személyiséget, valójában parttalan materializmust képvisel.

• A modern homeopátia számos formája más ezoterikus gyógymódokhoz és eszmékhez kapcsolódik (pl. homeopátia és asztrológia, homeopátia és sámánizmus stb.)

• A homeopátiával való hosszabb távú kapcsolat az ezoterikus világnézethez kötődő gondolkodásmódot sugallhat vagy erősíthet az emberben."

2018. aug. 2. 16:42
 9/10 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm szépen a válaszokat! :))
2018. aug. 2. 16:43
 10/10 anonim válasza:
100%
Ha ennyire kevés hatóanyag van a homeopátiás gyógyszerekben, akkor ugyanúgy annyival kevesebbet kell fizetni érte?
2018. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!