Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen alternatív módszerek...

Milyen alternatív módszerek léteznek a magas TSH-szint csökkentésére?

Figyelt kérdés

Januári laborleletemben 4,422-es TSH-szint szerepel, amit a labor nem jelölt meg magasként (az ő számításuk szerint a 0,340 és 5,600 közötti érték jónak számít), a nőgyógyászom szerint viszont magas, és gyógyszert kellene szednem. Én ebbe nem mentem bele, hiszen - egyelőre - nem szeretnék gyereket, "feleslegesen" pedig nem szedek hormonkészítményt, hiszen azon kívül, hogy közti vérzésem van (ami ráadásul nem is köthető össze egyértelműen a pajzsmirigy-alulműködéssel), semmiféle olyan tünetet nem tapasztalatok, ami az alulműködésre jellemző.


Ugyanakkor, olvasgatva itt a neten mások értékeit, tényleg azt kell hinnem, hogy az enyém nem normális. :S Vannak esetleg természetes módjai a pajzsmirigyműködés-serkentésének?



További infó (hátha számít valamit), hogy 32 éves nő vagyok, és 161 cm-es magasságomhoz vékony (44 kg).


Előre is köszönöm, ha vki tud érdemben tanácsot adni!



2018. aug. 12. 14:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Kezdetnek mondjuk hízz egészséges mèretre 2-3 kg zsír meg 10 kg izom minimum
2018. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nincs rá természetes gyógymód, de ez most pillanatnyilag egy nagyon enyhe alulmüködés, nem szednék rá semmit a helyedben, 3 havonta ellenöriztesd, ha feljebb megy akkor szedj gyógyszert.
2018. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!


Egyébként nem fér a fejembe, hogy hogyan lehet szó alulműködésről, ha egyszer benne vagyok a normál tartományban? Úgy értem, a labor vajon miért nem viszi le alacsonyabbra a max. értéket? Ezzel félrevezetik az embert. Míg vissza nem vittem a leletemet a nőgyógyászhoz, azt hittem, hogy a TSH rendben van...

2018. aug. 12. 14:26
 4/19 anonim ***** válasza:
Labor a normál méretű emberekre adja a határokat, te kórosan sovány vagy.
2018. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem ez még januári lelet, akkor 47-48 kg voltam, de utána elkezdtem diétásan táplálkozni, mert a nőgyógyászom az IR-értékek alapján inzulinrezisztenciára is gyanakodott, és azt javasolta, nézzek utána a neten, hogyan táplálkoznak az IR-esek. Elkezdtem (nagyából) úgy táplálkozni, és ennek eredményeként fogytam egy keveset.


Egyébkéntpecsételő vagy más néven közti vérzés miatt kerestem fel a nőgyógyászomat. A vicces az, hogy diétásan táplálkozom, de a közti vérzés máig nem szűnt meg...

2018. aug. 12. 14:36
 6/19 anonim ***** válasza:
Én nőgyógyászt váltanék, mivel az alapvető problémát nem tudta megszűntetni.
2018. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
161 cmhez 47-48 kgosan is sovány voltál
2018. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

:(

2018. aug. 12. 14:52
 9/19 anonim ***** válasza:
Ebben van egy szakmai vita, hogy mennyi tsh normális, igazából a te értéked egyáltalán nem vészes, ha babát szeretnél akkor valószínűleg néhány endokrinológus lejjebb akarná vinni, de nem mindegyik, nincs egyetértés, a nödoki meg ehhez nem ért, az enyém ezt be is vallotta, így kerestem egy magán endokrinológust, de nekem 0,02 volt a tsh, szóval azt tényleg kezelni kellett, a tiedet legfeljebb akkor kell lejjebb vinni ha babát akarsz, amúgy nem kell vele foglalkozni.
2018. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig ez a legmegnyugtatóbb válasz. Ódzkodom attól, hogy gyógyszert szedjek "feleslegesen"... Ugyanakkor a pecsételő vérzés nem normális, rejtély, mi okozza - simán lehet, hogy tényleg a pajzsmirigy, de az a furi, hogy más, az alulműködésre jellemző tünetet viszont nem tapasztalok.
2018. aug. 12. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!