Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A szaunában valóban teljesen...

A szaunában valóban teljesen meztelenül kell lenni, törölköző, és fürdőruha/bikini nélkül?

Figyelt kérdés

#meztelenség #Szanuna
2018. aug. 19. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván úgy van értelme.. De van ahol fürdőruhában lehetsz.
2018. aug. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem'tom,én még csak eddig olyan szaunákban jártam, ahol az emberek fürőruhában, vagy törölközőbe csavarva voltak. Biztos meztelen az igazi, de felénk szégyellősek az emberek, én még nem találkoztam nudi szaunással. Úgyhogy nem kötelező csupinak lenni.
2018. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gabesz147 ***** válasza:
100%

Én már voltam többször, lepedőt adnak, vagy saját törölköző, takarhatod magad, amenynire szeretnéd. Volt, ahol kiírták, hogy kulturált pózban illik elhelyezkedni:-).

Nyugaton ez már természetes. Ezek főleg esti programok, a nappali fürdőzőhelyeken, ahol van szauna és gyermekeket is bevisznek, ott nem szabad.

Törölköző, vagy lepedő mindenképp kell, sőt kötelező, de más izzadságába ülj le a padra és fordítva.

2018. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi most voltunk a párommal,baráti társasággal,de mi meztelen voltunk bent,nem volt kellemetlen,36N
2018. aug. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Én is eddig csak fürdőruhás szaunában voltam, de ki fogom próbálni az igazi szaunát is :) Mondjuk nem is baj mert sokszor elég szép csajok is voltak rajtam kívül a szaunában, előttük biztos nem mertem volna meztelenül beülni
2018. aug. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 whitewings válasza:
94%

A nagy szauna-tradícióval rendelkező országokban (skandináv országok, Ausztria) mindehol meztelenül szaunáznak, de csak nagyon ritkán mondják el hogy miért.


A magyarázat természetesen nem a magamutogatásban keresendő:

- Egyrészt a fürdőruhák és papucsok szinte kizárólag műanyagok. Magas hőmérsékleten kibocsájthatnak olyan anyagokat amit nem javallott belélegezni (ha valaki szintetikus törölközővel szaunázik az ugyanez). Egy pamut törölköző, vagy lepedő esetében ezzel nincs probléma. Akár teljesen bebugyolálhatod magad lepedőbe ha szégyellős vagy, vagy vihetsz egy pamut fürdőköpenyt, ez nem ütközik a fürdőruha-mentes szaunák szabályzatával.

- Másrészt a szaunák jellemzően termálfürdőkben találhatóak, a medencék vizét pedig klórozzák. A klór a testedről és a fürdőruhából kipárolog. Nem szerencsés klórgőzben ücsörögni. Ezért különösen fontos hogy zuhanyozz le mielőtt bemész (a zuhanyzó csapvízében nincs klór). Ha a pamut törölköződet összeklórozod aztán beviszed, az ugyanúgy nem szerencsés. Ha természetes vízben fürdőzöl/ merülsz - pl. patak, tenger - akkor nyilván ez nem jelenik meg.

- Harmadrészt ügyelni kell a higéniára. Rajtad kívül százak használják a szaunát ami melegágya lehet a baciknak. Ezért fontos hogy a feneked és a lábad alatt legyen törölköző/ lepedő, hogy aki leül a helyedre az tiszta száraz padra tudjon ülni, és te se kapj el semmit az előzőektől. Szintén fontos a zuhanyozás.

- És egy bónusz: ha nem vagy bebugyolálva és száraz a bőröd a forró levegő sokkal hamarabb fejti ki a jótékony hatását. Rövidebb idő alatt éred el ugyanazt, ami kedvezőbb a szervezetednek. A merülés is jobban esik ruha nélkül. Ne felejtsd el hogy a szaunázás terheli a szervezeted, nem érdemes túlzásba vinni.


Természetesen nagyon sok szauna működik eltérő szabályzattal. Rövid távon nem tapasztalhatók a fürdőruházás következményei, de hosszú távon szerintem érdemes megfogadni ezeket a gondolatokat. A magyar fürdőkultúrától példáult viszonylag idegen a mezelenkedés, így keves helyen van lehetőség arra hogy levedd a fürdőruhádat. Az ország egyik legjobb szaunája a székesfehérvári Árpád fürdőben van, érdemes ellátogatni ;)


A legjobb rutin az hogy: levetkőzöl, zuhanyzol, szárazra törlöd magad, a szaunában a lábad és a feneked alá törölközőt/ lepedőt terítesz (...10-15 perc szauna, zuhany, merülő medence, 15 perc pihenő friss levegőn, folyadék fogyasztás). Aki szégyellős annak ugyanez, de az alatta lévő törölközőt kiegészítheti plusz egyel amit maga köré csavar.

2018. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én csak olyan szaunába megyek ahol meztelenül lehet szaunázni.

39N

2019. márc. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A Richter uszodájába BP en a diosgyöri utcába az öltözőbe van szauna, ott nem muszáj pucéran, valaki pucéran ül be valaki mer uszogatyába. Normális mindenki lehet dumcsizni meg minden 16f

Aki ide a Richter szaunájába jár írjon, főképp férfi lenne 1 kérdésem

2019. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi extra, van egy öltöző fűlke ott leveszel mindent, és magadra tekersz egy törölközőt senki nem lát semmit, így higénikus hiszen szaunába izad az ember így megvan a megfelelő áttszellőzés.
2023. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!