Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ez a mantrázás dolog tényleg...

Ez a mantrázás dolog tényleg működik?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, működik, ha azt mantrázom, és próbálom beleélni magam, hogy egészséges vagyok. Ez tényleg működik? És csak azokban a pillanatokban, vagy hosszabb távon is? Pl. én mentális beteg vagyok (skizo), nálam hosszú távon is más lehetek, jobb állapotban lehetek? Vagy egy deressziós, vagy önbizalomhiányos, stb.

Ezt hogy jó elképzelni, mert kétfajta egészség van, testi és lelki, a kettő nagyon más, bár nagy hatással vannak egymásra. Egyszerre is lehet ezt elképzelni, vagy csak külön? Tudtok valamilyen más módszert?



2018. szept. 22. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Működik igen íg ahogy leírtad, habár rövid idő alatt ne várj tőle csodát. Viszont rendszeres használat mellett + hatása van az biztos!

Arra figyelj hogy azt mond amit szeretnél, és ne tegyél bele tagadó szavakat (pl - nem vagyok beteg) - ez nem jó. De ahogy leírtad hogy "egészséges vagyok,, ez így tökéletes. Csak állj be egy megszokott szövegre, és maradj annál. Az egészség esetében (belső/külső) az fog jobban javulni amit elképzelsz magadban, de törvényszerűen mindkettő.


Ami még érdekes hogy mantrázhatsz idegen nyelven is, és ha nem érted mit mondogatsz akkor is hatással lesz rád. Persze abban az értelemben amit igazából jelent, vagy amilyen irányba visz.

Szóval használhatsz bevált (Pl Sanskrit) régebbi mantrákat is mert azokban nagyobb energiák vannak...

2018. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kösz! Én sokszor azt mondogattam magamban, hogy egészséges akarok lenni, erre mondta az orvosom, hogy ez nem jó, ez a jó, és el kell egyszerűen képzelni vagy beleérezni magam. Az akarás nem jó, mert az a jövőre utal. Picit bonyolultabb is elképzelni. Sokszor amúgy valamiért ezek gyengülnek, üres szavakká válnak, amikor gyengének érzem magam.
2018. szept. 22. 18:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell folyton elképzelni, elég csak az elején vagy csak az első kimondáskor. Utána már csak mondogatni kell belül vagy kívül - ez a lényege pont a mantrázásnak. Az elején képzel el hogy miért csinálod.. mit szeretnél.. azt ennyi - utána már csak nyomasd neki. Viszont próbálj nem elszállni a gondolkodásoddal közben ide-oda - szóval tartsd magad jelenben közben.
2018. szept. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mentális betegségekre is jó lehet?
2018. szept. 22. 18:17
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen persze, de önmagában ettől ne várj semmit. Ha nincsenek elvárásaid jobban/hatékonyabb fog egyébként működni - idővel.

Amúgy se erre építs - mellette azért foglalkozz magaddal, és próbáld többféleképpen is megoldani a mentális problémákat.

2018. szept. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szóval úgy mondanám használd ezt a mantrázást kiegészítőnek...
2018. szept. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó könyvek az önszuggesztióról, érdemes kicsit utánaolvasgatni, ha tényleg jól szeretnéd csinálni. A neten is rákereshetsz erre a szóra, találhatsz ilyen gyakorlatokat is.

Én hiszek benne, hogy működik, egy időben alkalmaztam is. De érdemes más módszereket is bevetni. Mivel, ahogy írtad is, a testi és a lelki egészség összefügg, egészséges táplálkozással, vitaminokkal, gyógynövényekkel, testmozgással, relaxációval, természetben eltöltött idővel, jógával is sokat tehetsz a mentális egészség eléréséért.

A skizofrénia elvileg gyógyítható megfelelő étrenddel, ennek is nézz utána.

2018. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Uhh ne írj már neki ilyeneket, hogy gyògyìtható étrenddel! Gyógyszert kell szedned mindig, ìgy leszel tünetmentes. Anyám skizo, nem is a durva fajta, de mikor nem szedi a gyógyszereit katatón állapotba zuhan. Aki durvább skizo elkèpzelhető hogy gyilkol, mennyi ilyent hallani. Persze te nem biztos, nem tudom milyen súlyos nálad. Milyen orvos mondta, hogy szuggesztióval meggyógyulsz? Szedsz amúgy gyógyszert? Lègyszi, szedd a gyógyszereid, aki azt mondja ètrend változtatással meggyógyulsz, az nem látott még skizofrén embert. Én jót akarok neked.
2018. szept. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem minden skizo ugyanolyan súlyos. Nekem nem is hatottak a gyógyszerek, sőt szerintem teljesen senkinél sem hatnak, ezért nem szedek. A skizók nem gyilkolnak, csak annyira, mint mások, ill. annál ritkábban.
2018. szept. 28. 09:41
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Azèrt én làtom anyámon hogy hatnak. Ès màsoknál is azt látom, akkor van baj ha nem szedik. Persze, nem ìtèlkezèsnek szántam, nem szeretem az ìtèlkezèst, persze hogy nem minden skizo gyilkos...Írtam is ezt te tudod, hogy mennyire súlyos. Èn nem is tudom elkèpzelni milyen lehet ez. Szerintem hasonlò, mikor valaki halucinogén anyagokat tol. Anyámnak szerencsére nem súlyos, nála a negatív tünetek vannak előtérben. Ő jòl van, de csak mert szedi a gyògyszereit.
2018. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!