Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Rendszeres hasmenéssel küzdök...

Rendszeres hasmenéssel küzdök évek óta, sok-sok vizsgálaton túl vagyok, de semmi konkrétum. Ha Lopediumot vagy Bolus Adstringens gyógyszert szedek, akkor 1-2 napig rendben vagyok. Lehet hosszú távon szedni ezeket?

Figyelt kérdés
Alternatív gyógymódok (nem homeeopátia) is érdekel ha van valakinek bármilyen ötlete ami ezzel összefügghet és érdemes olvasnk róla. Köszönöm!

2018. okt. 4. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbaltad már kizárni pl a laktózt, tejfehérjét, glutént? Van egy ismerősöm aki ha tejes dolgokat eszik akkor mindíg megy a hasa, de a vizsgalat nem mutatott ki semmilyen érzékenységet.
2018. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tej, glutén, cukor...stb voltak már kizárva, és tesztek is rá.
2018. okt. 5. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint gasztroenterológuson már túl vagy. Nincs valamilyen gyomor- bélfertőzésed? Nagy adagú bélflóra helyreállítót szedsz? Azt érdemes lenne, hiszen a hasmenés miatt szerintem már nincs bélflórád. Esetleg keserű csokit is ehetnél, az elméletileg székrekedést is tud okozni (nyilván nálad nem fog, de hátha normalizálja). Esetleg egy üveg ezüstkolloidot magadba tolhatnál (3x1 evőkanál/nap).


Szerintem a lopediumot és a másik gyógyszert hagyd abba, mert lassan semmi értelme nincs szedni.

2018. okt. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gasztroenterológián futottam sok kört. Voltam vér teszteken, ételinteloerancia teszteken, tükrözésen, székletvizsgálaton, hasi ultrahangon, de sehol sem mutattak ki semmit. Miután elfogyott a pénzem maszek dokihoz járni, az első SZTK utamon a gasztroenterológus azt mondta hogy teljesen kivagyok vizsgálva, ez IBS. Csajozzak, és sportoljak...pfff...kösz. Gyerek korom óta sportolok, párkapcsolatban vagyok, melóban nem stresszelek, tudom hogy nem IBS, ez csak ilyen megúszós indok ha nem akar dolgozni a doki. Undorító az egészségügy...


Probiotikumok közül sokat próbáltam, már egy ideje nem hatott csak szedem, de már arról is lemondtam mert semmi változást nem hoz.


Utifűmaghéj pár hétig teljesen kitisztított és rendbe rakott, de azóta az sem segít. Pedig tartottam pár hét pihenőt is.


Közvetlenül a tükrözés után, miután kitisztult teljesen a bélrendszerem is jól voltam 1 hónapig kb.


Ezüst kolloid ötletet köszönöm. Bármi új ötletre nyitott vagyok ami segíthet.

2018. okt. 6. 09:03
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Próbáld meg a káliumos káliumszármazékos ételeket kerülni. Nem könnyű, de megéri! A legfontosabb a sóba kevert csomósodásgátló. Patikában vegyél sót, ami tiszta nátrium klorid. Aztán csinálj magadnak néha kávés beöntést, de még a kávét is desztillált vízből főzd.

Figyelj oda, mert néhány zöldség, gyümölcs is bőven tele van káliummal. Aztán a felvágottak, és a kész, félkész hústermékek mind káliumszármazékokkal vannak tartósítva. Még a bolti kenyérben is káliumozott só van.

2018. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezt valóban nem könnyű elkerülni. Miből következtettél arra, hogy nekem ez segíthet?


Köszönöm!

2018. okt. 10. 07:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem tekinteném gyógyszernek, az egyik fizikailag a széklet állagát változtatja meg, a másik meg (Bolus) javarészt egyszerű agyagpor, ami a rendkívüli abszorpciós képességével megköti a bélben található méreganyagokat. Mindkettő tüneti kezelés, nem hat a kiváltó okra. A Bolust biztosan lehet szedni hosszú távon, a másikat meg valószínűleg lehet. Ezen felül ha már alternatív kategóriában vagy, megpróbálhatnád a lelki okát felderíteni, de lehet hogy már egyszerűen egy pszichoterápia is segítene - az okok vizslatása nélkül.

Plusz egy szigorú Candida-diéta se ártana, tipikus kinyomozhatatlan eredetű tünetek esetén, ráadásul béltraktusról van szó, tropa bélflóráról - szinte garantált, hogy benne van a keze a gombapajtásnak.

2018. okt. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, a kérdés már elég régi, de hátha még olvassa valaki.Nekem is évek óta tartó hasmenésem van.Azután alakult ez ki, amióta elég sok antibiotikumot szedtem(évente kb.6) és legutóbb dalacint szedtem, azóta rengeteg probiotikumot szedtem, addig jó is volt, amikor abbahagytam újra előjött a probléma sajnos.Most már ott tartok, busszal, kocsival vagy ügyet intézni úgy tudok, ha előtte beveszek 2.lopediumot.Èn laktóz érzékeny vagyok, de ha nem eszek tejeset akkor is van hasmenésem,szinte bármitől.Teljesen tanácstalan vagyok én is.
2019. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
#Wonny: szerintem az antibiotikum és az ételérzékenységed hátterében érdemes lenne felvetni az áteresztő bél lehetőségét, amikor a bélflóra tartósan károsodik, patogén flóra szaporodik fel a helyére és a bélfal elkezd jobban áteresztővé válni. Ez egy dominóhatás, amit pusztán a probiotikum fogyasztása nem gyógyít, legfeljebb ellensúlyoz kissé vagy késlelteti a további tünetek kialakulását. Sajnos kívülről bevitt probiotikumok a tudomány mai állása szerint nem maradnak meg a bélben, csak átvonulásuk során végzik a bélflóra feladatát. Ezalatt egy kisebb megborulást átélt bélflóra regenerálódni tud, ezért szedetnek egy hét antibiotikum után 3-4 hétig bélflóra helyreállítót (nőknek még emellett hüvelyflóra helyreállítást is javasolnak). De egyébként a mai életstílus mellett egészséges(nek vélt) embereknek is lehet nyugodtan probiotikumot szedni folyamatosan, mert olyan kajákat eszünk és olyan környezeti ártalmaknak vagyunk kitéve, amik garantálják a nem százas bélflórát. Az, hogy a probiotikum elhagyásával visszatérnek a tüneteid, eléggé beszédes, de egy jó étrend csodákra képes. Ez első körben a cukor és a tejtermékek és lehetőleg az adalékanyagok teljes kiiktatása, a finomított liszt, fehér rizs, krumpli, kukorica elhagyása, de hús, sok zöldség, teljes kiőrlésű cuccok mehetnek és fontos, hogy az ember ne egyen feldolgozott, tartósított ételeket se, lehetőleg minden legyen friss, házilag készített, ami közelebb áll ahhoz, amit a szervezet biológiailag megszokhatott a humán evolúció során. Ezen felül érdemes szedni nagy dózisú probiotikumot (20+ milliárd CFU/adag), de ez csak így nagyvonalakban az irányelvek, a neten többféle irányzata is van ugyanilyen alapokkal, illetve könyvek is vannak, akár szakácskönyvek is, amik segítenek, de egyébként ez egy nagyon színes étrend, sok olyan dolgot lehet enni, ami nincs a köztudatban, pedig jó kaják. Fontos, hogy ez nem fizikailag a hasmenés megszüntetésére, hanem az azt kiváltó ok megszüntetésére irányul.
2019. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat, megfogadom!Sajnos nagyon sok édességet fogyasztók :(
2019. ápr. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!