Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A VSL#3 Probiotikum jó alterna...

A VSL#3 Probiotikum jó alternatív gyógymód colitis ulcerosára?

Figyelt kérdés
Szal Colitises vagyok immáron március óta, azóta 4 visszaeséssel, tehát elég súlyos a betegségem. A Medrol elhagyásával a tünetek mindig visszatértek, az Imuran, és a Humira nem használt. Most az orvosom felírta a Cortiment nevű szteroidot, és mellé a Salofalk granulátumot, és kúpot. Mellette ajánlotta étrendkiegészítőként ezt a probiotikumot. Azonban nem olcsó, és arra lennék kíváncsi, hogy a colitisnál tényleg kifejti-e a jótékony hatását, vagy csak kamu az egész?

2018. nov. 16. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már lehet kapni nálunk ezt a probiotikumot? Hol? Amikor engem diagnosztizáltak évekkel ezelőtt, akkor én szakirodalomból bányásztam ki, hogy az ebben lévő törzsek hatásosak CU-ra, de akkor nem találtam ezt a konkrét készítményt még Európában sem. Úgyhogy egy rakás probiotikumot összehasonlítva arra jutottam, hogy a Lactobifid áll legközelebb hozzá, ami nálunk elérhető és én azt szedem azóta is. Viszont mivel jelenleg nincs CU-s tünetem (gyógyszert nem szedek), gondoltam váltok egy másik probiotikumra, amiben ugyan nem ezek a törzsek vannak, de jóval nagyobb az adag, miközben árban hasonló.
2018. nov. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy nem akartam azt sugallani, hogy a probiotikum segített ki a CU-ból, hiszen el se kezdtem alkalmazni a felírt Salofalk szereket. Valószínűleg nem volt hatástalan, de azért nem egy csodaszer! Én ezzel párhuzamosan rágyúrtam az esetleges pszichológiai hátterére a dolognak, és úgy tűnik, nyert!
2018. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia!Nekem meg egyenesen rontott, csak több hasmenésem lett tőle!
2018. nov. 18. 13:29
 4/4 77bence77 válasza:
100%
Sziasztok. Más fél éve diagnosztizálták a Colitist. Azóta szenvedek és nem tudok haladni előre. 22 éves vagyok és más fél éve itthon vagyok. Más fél hónapja kezdtem el szedni a CBD olajat és azt kell mondanom,hogy jobban vagyok. Akit érdekel privátban szívesen segítek és tanácsot adok ha kell.
2018. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!