Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » CBD -ről /orvosi kannabisz/...

CBD -ről /orvosi kannabisz/ való vélemények érdekelnének?

Figyelt kérdés

Üdv!


Van itt valaki, aki rendelkezik bármiféle tapasztalattal CBD termékekről? Esetleg ismerősöktől beszámolót hallottatok a hatásáról? Első sorban a szorongásra gyakorolt állítólagos jótékony hatása miatt érdeklődöm. Beszerezni honnét a legpraktikusabb?

A normális válaszokat köszönöm!


Szép estét!



2018. nov. 26. 22:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
12%
ilyen kamu betegségekre való hatását nem ismerem. de egyvalamit elmondhatok: bőrbetegségem volt, sima gyógyszer semmit nem használt. aztán elkezdtem kenni kenőcs CBDvel és mellette tablettát is szedek. egy két hónapja talán, és teljesen elmúlt a betegségem. nagyon szuper, totál megérte az árát. 🙌🏻
2018. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A "kamu betegség" jelzőt nem igazán értem, mivel ez egy sajnos létező és igen komoly pszichés betegség:D de köszönöm a választ, hallottam, hogy állítólag bőrre is nagyon jó.
2018. nov. 26. 22:46
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet mondani, hogy a szorongás kamu betegség... :'D A világ lakosságának kb. 18%-a egész életében szenved miatta, és akkor a maradék 82%-ba tartozók egy része még le is nézi a problémájukat, hadd szorongjanak még emiatt is!


A kérdésre válaszolva, nekem személyes tapasztalatom nincs vele, de azt tudom, hogy erős, krónikus fájdalmakra igen jó hatással van és kifejezetten nyugodtnak tűnnek, akik használják. Legutóbb egy dokumentumfilmet láttam egy amerikai fiúról, aki élete nagyrészében morfinnal bírta csak ki az iszonyú fájdalmait, amit szerencsére az orvosi kannabisz kapszulák teljesen ki tudtak váltani. Sokaknál már magában ez oldja a szorongást. Már ha arra gondolunk, hogy mennyire ingerültek vagyunk mondjuk egy erős migrén közben és amikor épp nem fáj, mennyire rettegünk, hogy újra elő fog jönni. Biztos, hogy óvatos adagolás mellett pozitív hatással lehet a szorongásra. Legalábbis jobban hat, mint a nyugtató teák, amiket életünk során kismilliószor le akarnak önteni a torkunkon és egyszer sem válnak be.

2018. nov. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Hát igen, nyugtató teákat már én is próbáltam, a citromfű úgy ahogy segített, ha például nehezen aludtam el.

Nekem is csak egy ismerősöm mesélt róla, aki ugyan régen füvezett, de leállt vele mert egyszer rosszul lett valamiért és nagyon megijedt - pedig amúgy nem hülye ember, meg nem volt ráfüggve - azóta hozzá sem nyúl. Majd mondta, hogy hallott erről és kipróbálta vele csodákat tett, nyugodtabban közlekedett, jobb étvágya lett stb.

2018. nov. 27. 13:42
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Mese habbal! Táplálkozz a természetből és nem lesz semmi bajod!
2018. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ez épp arról szól, kedves előző válaszoló. Nem gyógyszer, természetes alapanyag.
2018. nov. 27. 16:05
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Az alapanyag az lehet természetes. Csak az eljárás amivel elkészítik, csomagolják az már nem. Semmiféle növényi kivonat, állati eredetű termék nem kerülhet eladásra tartósítási eljárás nélkül. Csak egy példa: A mutármagot ösanyáink azért használták a savanyúság közé, mert attól nem ment olyan hamar tönkre, egész télen ehették, főzhettek belőle. Ma már a mustár tubusára rá van írva ilyen olyan tartósítási eljárás, és vagy három féle tartósítószer.
2018. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Vártam már megint egy ilyen kommentet.. (:

Nem mintha nem lenne igaz amit mondasz, mert az. De egy, ennek sok köze nincs ehhez a témához kettő, akkor éhen halnál a mai világban mert sajnos ez van. Én vidéki vagyok, annyit tudunk csinálni hogy pár zöldség és gyümölcs saját, illetve tojást és tejtermékeket is ismerősöktől házilag veszünk. Most hogy városon vagyok meg annyi, hogy piacon vásárolok inkább. De sok a népbutítás ilyen meg olyan termékekrőla polcokon: ugyanaz van benne.


Nézz utána egyébként a kannabidiolnak, tengernyi irodalma van ma már, hozzáteszem, angolul értelmesebb oldalakat/videókat találni róla. Ez egy természetes alapanyag, a csomagolást meg nem "fogyasztod el" tehát nem is értem :D és nem, semmi köze nincs a kábítószerekhez (nincs benne thc). Jobb, mintha valaki xanax-al és más gyógyszerekkel tömné magát szerintem. De ez csupán az én véleményem(!) ha már az egészséges életmódnál tartunk(:

2018. nov. 28. 16:54
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértünk mindenben. Csak az nem világos számomra, hogy miért is írtad ki a kérdést? Nekem a gugli elsőre négymilliónál is több találatot jelez. Közöttük ilyen hirdetéseket is.

[link]

Itt költhetsz rá eleget, a bónusz az ingyen házhoz szállítás.

De nekem akkor is az a véleményem, hogy a mi, nem nagyüzemileg termelt barackunk, szilvánk, szőlőnk, többet használ, mint akármilyen vadkender kutyulék.

Még az erdőszéleken termett nyúlsóska is több olyan anyagot tartalmaz, mint a szóban forgó származék. Aztán nem beszélve az akácvirág, és a zsibavirágról(kankalin).

És ha ezeket a természetből eszed, tehát nem szárítva, tartósítva csomagolva veszed, akkor az idényjelleg is megmarad, ami nagyon fontos a normális emésztés, egészség érdekében. A gesztenye is azóta veszítette el gyógyító jellegét, amióta masszában, fagyasztva, egész éven át hozzáférhető, ehető.

2018. nov. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Jogosan teszed fel a kérdést. Ezért is írtam ki a kérdésemben, hogy "honnét a legpraktikusabb(!)" a beszerzés, hiszen nem mindegy, hogy milyen minőségű a termék amit veszek. Ezer és egy oldalt kihozhatna nekem a Google, de sajnos nem tudhatom melyik megbízható, így vártam hátha van itt tapasztalat.


Az étkezés - amennyiben egészséges persze - számos dologra van jótékony hatással, de sajnos a szorongást/pánikot nem befolyásolja.. Sok orvos ilyenekre meg egyből tablettákat írna, amiknek akár addiktív hatásuk is lehet, a sok más mellékhatás mellett. Ezért is tartom ezt jó megoldásnak továbbra is, egy próbát biztosan megér.

2018. nov. 29. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!