Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Adhat-e orvos placebo orvosság...

I$TV@N kérdése:

Adhat-e orvos placebo orvosságot a betegnek?

Figyelt kérdés
Tehát bogyókat, melyek nem ártanek de nem használnak...
2019. febr. 27. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Hat alapbol szinte csak azt adnak... Isten tudja melyik gyogyszer placebo, pont valamelyik nap volt errol egy felmeres es kb 85%-a placebo a gyogyszereknek.. Mar keves valodi hatassal biro gyogyszer van sajnos, ebben van penz nekik.
2019. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első akkora baromságot írt, hogy hihetetlen.


Kedves, kérdező. Nagyon ritkán adunk csak placebót betegnek. Ez általában sürgősségi osztályon történik, és szinte mindig vénás injekcióban adott fiziológiás só oldatból áll. És pánikrohamban és egyéb agymenésekben szoktuk adni.


Ó másik gyakori placebó a Calcimusc, ami lókakit sem csinál, de a magyar ember még mindig abban a tévhitben él, hogy jó allergiára meg minden ilyesmire.

2019. febr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Kedves" válaszoló. Orvosként dolgozom, szóval pontosan tisztában vagyok a gyógyszerekkel veled ellentétben, aki gondolom valami áltudományos mesekönyvből szedi az igét.


Ami meg az ápolókat illeti, te egy akkora primitív bunkó vagy, hogy az hihetetlen! Orvosként azt kell mondanom, hogy a magyar EÜ-ben messze az ápolók vállalják a legtöbb terhet, többet mint mi, ők mennek tönkre, jobban mint mi, és az ő lekiismeretességük nélkül még ott sem tartana az EÜ, ahol jelenleg. Persze néhe hibáznak, fáradtak, lehet, hogy némelyik ki van égve, lehet, hogy nem művelt... de nélkülük nem menne. Én nagyon tisztelem őket.

Nem vagyok se jóindulató, se megbocsátó ember, szóval kívánom, hogyha véletlenül egyszer kórházba kerülsz csak olyan színvonalat képviselő egészségügyi személyzettel találkozz mind orvos, mind pedig ápoló szinten, mint amilyen te magad vagy!

Részemről a beszélgetés ezzel lezárva, a hozzád hasonló emberek ennel többet nem érdemelnek.

2019. márc. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Végülis, engem az érdekel, hogy ez büntetendő-e? Mert bár nem hatásos a placebo gyógyszer, ok.... de ha emiatt hal meg valaki, v lesz maradandó baja, mert nem a megfelelő orvosságot kapta az orvostol, akkor mi van...?
2019. márc. 1. 05:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mint írtam nagyon ritkán adunk placebót, tablettában szinte soha, és mindig olyankor amikor a beteg általában pszichés okból valamilyen gyógyszert szó szerint követel, ami éppen nem indokolt szakmailag, sőt egyenesen káros lenne számára.


Persze maga a gyakorlat nem szép dolog, de van amikor nagyon hasznos. Mivel általában a beteg fizikálisan nem igényel gyógyszert, ezért annak elmaradása nem fog kárt okozni.

Egyébként elvileg bűntethető, mert hiába akarok jót, beteg mehnyugodjon és ne kapjon olyan gyógyszert ami felesleges, de mivel tájékoztatási kötelességünk van, ezért aggályos a dolog.

2019. márc. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogyha az orvos úgy véli, hogy csak pszichés a probléma.
2019. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyógyszer helyett semmiképpen.


Gyógyszer mellé persze. Ezt semmi sem tilthatja.

2019. márc. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!