Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Vérplazma adásról tudnátok...

Vérplazma adásról tudnátok informálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az érdekelne, hogy egy vérplazma adás hogy néz ki, milyen gyakran lehet, és mennyiért? Illetve, levételkor úgy tudom csak a vörösvérsejteket vonják ki a vérből, a vért meg visszavezetik belém? Aztán utána tudok edzeni nyugodtan? Vagy utána 2 napig ne csináljak semmit inkább? Pl. edzek hétfő kedd szerda csütörtök, péntek adok plazmát, hétvége meg pihi? Köszi előre is a válaszokat, ha lesznek egyáltalán. :D

2019. márc. 4. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az egész úgy néz ki, hogy bemész, regisztrálsz, van egy orvosi vizsgálat, ami annyiból áll, hogy a doki megkérdezi, hogy vagy, plusz vérnyomás és lázmérés, meg első alkalommal megnézik a vénáidat. Aztán leülsz egy székbe, bedöfik a tűt. Mindig levesznek egy bizonyos mennyiségű vért, aztán a vér alakos elemeit visszajuttatják az erekbe (vagyis a vörösvérsejteket is). Amit nem kapsz vissza, az a plazma, vagyis ilyen pisi színű folyadék. Ebből van vagy 3 kör. Egyszerre kb 700-800 ml plazmát vesznek le. A Blahán 6000 Ft-ot fizetnek érte. Sokat kell előtte és utána inni, mert ez elsősorban folyadékveszteség. Meg némileg pótolni kell a fehérjét. Edzeni aznap már nem nagyon kellene, másnap simán. Én volt, hogy aznap is mentem, nem éreztem semmit. Elvileg évente 45 alkalommal lehet, és két adás között el kell telnie 72 órának. Azért nem kell túlzásba esni, de 2-3 hetente belefér. Alapvetően szerintem tök jó dolog, de ha bármi miatt úgy érzed, árt, akkor abba kell hagyni. Remélem, segítettem. :)
2019. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! És igazad van! Hát én hetente adnám, minden héten pénteken, úgy kijönne az az évi maximum 45 alkalom ahányszor lehetne adni! Persze nyilván csak addig és csak akkor adnám, ha semmi bajom nem lenne. :) Főképp segíteni szeretnék másokon, ez nekem nem nagy dolog, és még kapnék is érte jó pénzt, 6 ezer forintot Egerben is! Ami azért nem rossz, 1 hónapban 24 ezer forint. Simán lehetne belőle venni pl. 1 havi uszoda bérletet, meg egészséges ételeket. Így magamon is segítenék, plussz másokon is! :D Köszönöm a válaszodat!
2019. márc. 4. 21:54
 3/10 A kérdező kommentje:
És egyébként én már voltam véradáson tavaly. Elég sokáig vették tőlem a vért, hát elég lassacskán jött. Azt mondták vékony a vénám. Meg fájt is utána az alkarom hetekig mikor hajlítottam. A gépnek a szívásán elvileg lehet állítani, azt hallottam. Az igaz? És ha igaz is, akkor is ugyanannyi, kb 45 perc alatt kész van a vérplazma levétele?
2019. márc. 4. 21:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Lehet allitani a gepen, ezt ott tudni fogjak. Ha vekony a venad akkor lassabbra allitjak. Az idotartam kb 45 perc de nekem mikor kezdtem volt, hogy masfel ora alatt sem lett kesz olyan vekony venam volt a bal kezemben. Aztan kiprobaltam a jobb kezembol, ott 40 perc nagyjabol, legfeljebb 1 ora volt. Sok folyadekot igyal elotte, azzal lehet gyorsitani rajt. Elotte nap es plazmaadas elott is sokat kell inni, aznap 1-1,5 litert mielott mesz.
2019. márc. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Nekem valószínűleg a bal karomban lévő vénám vékonyabb lehet, mert múltkor vért adtam 1 éve, és elég lassan jött. Másnak fele annyi idő sem kellett, gondolom akkor majd a jobból fogják venni. Meg gondolom beállítják ők maguktól majd olyanra hogy jó legyen. :) Köszi a válaszodat! Jövőhét pénteken már adhatok is vénát, ha a tesztek negatívok lettek!
2019. márc. 9. 22:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a plazma adással nekem csak 1 bajom van. A plazmánk tartalmazza az immúnanyagokat a szervezetünkben (amik az átélt betegségeink után képződtek). A gyakori plazmaadással ezek fokozatosan kimosódnak és elmegy az immúnitás
2019. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A gyakori plazmaadás mit takar? Hetente 1x adnék csak. Vagy így is előbb-utóbb ugyanoda lyukadok ki, hogy pár alkalom után előjön x y betegség, újra, amit már régen átéltem 1x? :D Pl. bárányhimlő? Mert az akár 2x is megfordulhat valakinek az életében, így több mint valószínű, hogy az is megfordulna ismételten ugye? Amúgy mondták a plazmaadó helyen hogyha beteg leszek, náthás vagy valami, akkor inkább maradjak otthon, az időpontot nem kell lemondani, meg beszólni sem kell nekik. Pihenjem ki magam és jöjjek legközelebb.
2019. márc. 10. 18:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig csak 1 konkrét esetről hallottam. Övsömört kapott újfent az illető. Miután kollegák vagyunk (Eü) megbeszéltük és arra jutottunk, amit fent már írtam. Mondta, hogy eddig erre még ő sem gondolt, de majd figyelni fogja magát. Azóta sajnos nem találkoztunk mert ő nem idevalósi lakos
2019. márc. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább havi egy alkalommal járnék.. nem veszélytelen sajnos.
2019. ápr. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os .Az immunanyag is újra termelődik.
2019. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!