Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gyógyteától lehet hasmenésem,...

Gyógyteától lehet hasmenésem, erős bélmozgásom?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja fogyasztok fél liter (naponta) kamillateát (filtereset 2dbot a fél literre), illetve ugyanabban a fél literbeb borsmentateát. Néha teszek bele gyömbért vagy fahéjat. Két adagra szoktam elosztani egyiket reggel másikat este. Egyik nap a fél litert egyszerre ittam (abban volt egész fahéj is) meg rá kb 1 órára hasmenésem hasfájásom lett. Azóta akárhányszor iszom ezeket elosztva szintén folyamatosan egész nap hascsikarásom van és kruttyog a hasam. Ezek okozhatják?

2019. márc. 10. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen,több olyan is van köztük,ami hat az emésztésre.
2019. márc. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen lehet. Sőt, valószínűleg amiatt van.

Amúgy egyáltalán nem egészséges, hogy ezeket fogyasztod ilyen mennyiségben! Bár a te gyomrod és bélrendszered fogja bánni, nem az enyém...

2019. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A gyógyteákat kúraszerűen szokták fogyasztani, hosszabb távon okozhatnak problémákat, pár kivétellel. A kamilláról az a hír járja, hogy "kiszárítja a beleket", nem tudom, igaz-e, de én sem innám hónapokig minden nap.

Olvass utána, melyik teát hány hétig javasolják fogyasztani, és milyen mennyiségben, milyen hosszú szünetet kell tartani két kúra között.

Lehet azt is csinálni, hogy 4-5 fajta gyógyteát váltogatsz, egyik nap ez, másik nap másik. De a kamillát és a borsmentát most hanyagold egy ideig. A hársfateáról olvastam, hogy azt nyugodtan lehet inni szünet nélkül is, és még élvezeti értéke is van.

Még annyi, hogy jobb frissen fogyasztani őket, tehát a reggel lefőzött tea estére már kb. semmit sem ér.

2019. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én erős hasfájásra illetve epegörcsökre fogyasztom őket. Nem szeretnék állandóan gyógyszereket kapdosni míg a bajom diagnosztizálódik.
2019. márc. 10. 14:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyit olvastam hogy a 3 4 csesze belefer a borsmentabol illetve a kamillabol is. En fel liter vizbe szoktam a kettot tenni.
2019. márc. 10. 14:53
 6/10 anonim ***** válasza:
A hasfájásnak és az epegörcsöknek oka is van. Pl. epekő, nem megfelelő táplálkozás, bélflóra felborulása. Keresd meg az okokat, és tégy ellenük. A teák nagyon hasznosak, de annak nincs értelme, hogy csak tőlük várd a gyógyulást, miközben a kiváltó okokat nem szünteted meg. (A gyógyszerszedésről is ez a véleményem.)
2019. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az epeko mutet folyamatban van de mellette mas problema is van amit meg nem tudtak diagnosztizalni. Folyamatosan faj a hasam ezert iszom a teakat. Arrol sajnos nem talaltam infot hogy kuraszeru hasznalatkor hany het fogyasztas utan mennyi szunetet erdemes tartani.
2019. márc. 10. 15:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Mellettuk epedieatas etrendet folytatok es folyamatosan szedek probiotikumot de ezek az alhasi fajdalmaimat nem szüntetik meg.
2019. márc. 10. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Korábban is írhattad volna...

A kamilláról azt olvastam, 3 hét után kell 1 hét szünetet tartani. A borsmenta elvileg napi szinten fogyasztható, de érzékeny egyéneknél előfordulhat gyomornyálkahártya-irritáció. A fodormenta kicsit enyhébb hatású.

Nálad a hasfájás már eleve lehet az emésztési és epeproblémáid miatt is. Ha úgy érzed, a gyógyteáktól (is) fáj a hasad, tarts egy kis szünetet.

2019. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mára már nem ment a hasam és nem volt hascsikarásom. Köszönöm! Tartok kis szünetet velük.
2019. márc. 11. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!