Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen Természetes Antibiotiku...

Milyen Természetes Antibiotikumok vannak és milyen betegségekre jók? Kiválthatják az orvos által felírt tablettákat?

Figyelt kérdés

#természetes-antibiotikumok
2019. ápr. 2. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem válthatja ki.

Pl. a fokhagymaban van vírusolo anyag, de a gyógyszert nem váltja ki, pl. tudogyulladas, vagy komolyabb dolog esetén.

2019. ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Semmi ilyen nincs
2019. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vàltja ki, gyógyszeriparban dolgozom, ez a szakmám.

Viszont normális esetben ritkán van szükség antibiotikumra. Csak akkor szedd, ha szükséges.

2019. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy sima náthát ki lehet kezelni gyógyteákkal, propolisszal, grapefruitmag-cseppel és hasonlókkal. Az adott betegségtől függ, milyen gyógynövényeket érdemes használni. Az antibiotikum és erős gyógyszerek inkább maradjanak a súlyosabb betegségekre.
2019. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

1.: "a fokhagymaban van vírusolo anyag"


Hogy lenne már vírusölő, amikor a vírusok nem tekinthetők élőlénynek..?


Az antibiotikum baktériumokra hat. Vannak természetes antibiotikumok, általában a gombák termelik. Az első, gyógyszerként használt antibiutikum is természetese eredetű volt,a Penicillin, amelyet a Penicillinum notatum termel.

2019. ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem olyan, hogy erre meg arra a betegségre jó az adott cucc, tehát a klasszikus gyógykezelés egy az egyben lecserélhető lenne természetes szerekre.

Némelyik természetes szernél ismert, hogy az anyag mely összetevője mit okoz ennél vagy annál a baktériumnál. Pl. a mannóz azzal, hogy hozzátapad az E. coli bolyhaihoz, megakadályozza, hogy a baktérium megkapaszkodjon pl. a húgyhólyag falán (hiszen már a mannózt ölelgeti). Ez viszont nem öli meg az E.coli-t és sok "természetes" szer ilyen: nem öl, csak valamiért nem csípik a mikroorganizmusok és inkább a békés távozást választják, ha választják.

Van, ahol viszont nem ismert a hatásmechanizmus. (Mint ahogy az orvostudomány is több olyan anyagot használ, aminek nem ismert a hatásmechanizmusa, esetenként betegtájékoztatókat olvasgatva is találkozhatunk ezzel, hogy "hatásmechanizmusa nem ismert". Ez annyit tesz, a gyógyszergyártás csak azokra a megfigyelésekre hagyatkozik, amik kimutatták, hogy az adott anyag hatékony bizonyos tünetekre, de fogalmuk sincs, hogy MIÉRT hatékony.)

Amikre Te feltételezhetően Te gondolsz, azok közül pár: oregánó (ebben a karvakrol nevű anyag az, aminek antimikrobiális hatása van), fekete dió, pau d'arco, kaprilsav, macskakarom, Uncaria tomentosa, fokhagyma, grapefruit, sarkantyúka, fehér üröm, teafa, boróka, gyömbér stb.

Van egy fickó (Stephen Buhner), aki kísérletezik a Lyme-kór növényekkel való kezelésével, ő írt ilyen könyveket: Herbal Antibiotics, Herbal Antivirals vagy Healing Lyme: Natural Prevention and Treatment of Lyme Borreliosis and Its Coinfections, amúgy nem jellemző az ilyen.

2019. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Többen írtak vírusokat. Nem. Az antibiotikum nem jó vírus ellen. Antibiotikummal kizárólag baktériumok és gombák ellen védekezünk, azaz csak az ilyen megbetegedések ellen jók. A fokhagyma se vírust öl! Van némi antibiotikus jellege, de antivirális hatása tudtommal nem ismert.

(Ettől még létezik több, gyenge vírusölő hatóanyagú növény, mint pl. a citrusfélék, vagy pl. a svájci kutatók által felfedezett csillagánizs is mutat ilyen tulajdonságokat. Ám ezekről keveset tudunk, hogyan és milyen vírustörzsek ellen hatékonyak...)

Vagy ott a kalapkúra: kezdődő vírusfertőzéseknél 1..2 alkalommal hirtelen tömény alkohol bevitele a behatoló "csápokat" oldja, így a vírus képtelen megtapadni, beinjektálni a genetikai kódját a sejtekbe, vagyis szaporodásra képtelenné válva elpusztul, kiürül a szervezetből. Az emberi sejteket ennyi alkohol csak igen kismértékben károsítja. Ezért sokkal érzéketlenebbek pl. vírusfertőzésekre az alkeszek. Az alkohol lényegében egy szelíd "kemoterápia", ami kifejezetten vírusokra irányul.

Természetesen ez is gyógyszer, túl lehet adagolni, vagy rálehet szokni. Nyilván ésszel kell használni...


Vissza a bacikra. Egyes gyógynövényekben több tíz, némelyikben többszáz(!) féle antibiotikus hatású anyag is megtalálható. Pl. a lándzsás útifű, széleslevelű útifű ilyen. Ezek a szélesebb spektrumú antibiotikumoknak felelnek meg leginkább, persze természetes töménységben sokkal hígabbak. A gyógynövényekről általában elmondható, hogy sokkal szervezet-barátabbak, mint a mesterségesen előállított vegyületekből készült szintetikus gyógyszerek. Ennek több, logikus oka van. Egyrészt a gyógynövényekben lévő anyagok összetett hatást fejtenek ki és komponensenként általában kisebb koncentrációkkal operálnak. Ezzel szemben a pirulákban lévő szerek (gyakran épp a gyógynövények alkotóelemeinek) külön vizsgálata alapján csak a laborkísérletekben megfigyelt leghatékonyabb vegyületek lettek kiválasztva, illetve ezek dózisa 70Kg-os átlagos emberre lett kiszámolva, optimalizálva. Ettől látványosabban és hatékonyabbnak _tűnően_ gyógyítanak ezek a szerek. Viszont az eredeti gyógynövény fogyasztása egyéb, a fő hatóanyag mellékhatását csökkentő, vagy a hatóanyag gyógyhatását fokozó anyagokat is tartalmazhat. Nem lepne meg, ha az egyre nagyobb gondot okozó antibiotikum rezisztencia kevesebb gondot okozna, ha körültekintőbben lennének a gyógyszereink is megtervezve, a laborkísérletek szélesebb nézőpontból elvégezve, stb. De ezt a kérdést majd az idő eldönti.

Szóval nem érdemes ennyire feketén-fehéren szétválasztani a természetes gyógymódokat és a gyári gyógyszereket.


Régen őseink még tudták, hogy mikor jobb egy házi növénytrutymós kencefice, mikor pedig a patikai szer kell. Az orvos sem ragaszkodott mindenáron a gyógyszerészeti anyagokhoz. A régi népi gyógyászatot, vagy pl. a mai kínai természetgyógyászatot én nem becsülném le. Sokszor hatékonyabban, gyorsabban, kisebb kínnal kikezelték az egyszerű emberek a bajaikat, mint akár a mai orvostudomány azt megoldja. Nyilván nem mindent és nem mindig érdemes így kezelni, továbbá ott az aranyszabály: UMO (=Utólag Mindenki Okos)... :)

2019. ápr. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 jani273 ***** válasza:
47%

Silver colloid vagy Ezust Viz magyarul.

Az ezust 650 fele bakteriumot ol meg hat (6) percen belul. A 30-as evekig szinte csak azt hasznaltak de aztan jottek ezek az antibakteriumos kremek meg tablettak stb es mivel az ezust colloid public domain igy a gyogyszeripar nem tudja levedetni igy aztan nincs is hirdetve sehol.


Regebben a gazdagok mindig kicsit egeszsegesebbek voltak mint a szegenyek, mert ezust evoeszkozeik voltak ami segitett nekik sokfele bakteriumos betegsegben.


Amerikaban a korhazakban az egesi osztalyokon ezust colloiddal impregnalt gezt meg koto anyagagot hasznalnak egesi oosztalyokon amikor nagy felulet serul meg, hogy megelozzek a fertozest.


Par eve volt magyarorszagon a kampany (lehet hogy van mar 8-10 eve) hogy a buszokon villamosokon a kapaszkodokat minden nap at torlik hogy a bakteriumot megoljek es az is ezust kolloid volt. Ill. lett volna mert abba hagytak egy het utan


Mi mar jo sok eve hasznaljuk. Ha erezzuk hogy kapar a torkunk gurgulazunk, ha valami megvagja a borunket bekenjuk, ha megkarcol valami bekenjuk es nem fertozodik el, nem gyullad be, nem lessz fajo mint mikor sokszor valaki megvagja magat es utanna ugy begyullad hogy napokig faj.


Itthon csinaljuk, mert nagyon konnyu csak szin ezust (99.99) kell hozza ami az Ebay-en kb 20-25 font egy 30 centi koruli ezust drot amivel tobb szaz litert tudsz csinalni.


Szoval megeri mert rengeteg penzt megsporolsz es mindig ott van keznel.


Ha a kutyaink megsertik magukat rogton bekenjuk es fele annyi ido alatt begyogyul. Ha az valamelyik ketszer vagy tobbszor hany egy nap ezust vizet itatunk vele es masnapra elmulik a baja.

En is iszok egy evokanalnyit majdnem mindennap.


Szinezust kell hozza, mert az ekszer ezust (925-van bele utve, Evoeszkozok, talcak stb 800-as van bele utve) otvozet rez, nikkel es mas anyagokkal van keverve ami arzent is tartalmaz.


Szin ezust 99.99 vagy a 99.9 is jo de csak az a ketto. Ha tudsz 99.99 vegyel.

En 1.5mm drotot veszek 30 centit es kette vagom kozepen. Van a neten boven info hogy kell csinalni.


Nem emlekszek mikor voltam utoljara megfazva vagy mikor volt gyulladas ahol megvagtam. Ha a macska megkarmol be kell kenni, ha a kutya megkapar be kell kenni a bor serulest.


Nem hirdetik, mert nem tudjak levedetni. Nagyon olcson elo lehet allitani.


Magyarorszagon lehet kapni nemelyik vitamin boltba 1-2 deci olyan 1500 - 2000 forint korul van.

Veszel egy ezust drotot 10 ezerert es tobb szaz litert tudsz csinalni.


Jo lovaknak, kutyaknak, kecskenek, tyuknak is.

2019. ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikumok csak baktériumok ellen hatásosak (azok közül sem mindegyikre, ld. AB rezisztens törzsek), gombák ellen nem. (Arra külön fungicid készítmények vannak.) Sajnos a hasznos (vagy betegséget nem okozó) baktériumokat is megtizedelik.

A gyógynövényekben az is jó, hogy a szervezet védekezőképességét javítják, így az könnyebben megküzd a kórokozókkal.

2019. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az ezüst kolloid egy jó nagy baromság.


Ezen a mondaton gondolkdj már el:


"A 30-as evekig szinte csak azt hasznaltak de aztan jottek ezek az antibakteriumos kremek meg tablettak stb es mivel az ezust colloid public domain igy a gyogyszeripar nem tudja levedetni igy aztan nincs is hirdetve sehol."


Aspirin, Ibuprofen, diklofenac, ezek is "public domain"-ok (generikumok), még gyártják és reklámozzák őket!


A kolloid ezüst a fehérjékben lévő ciszein, és metionin aminósavak SH csoportjához kapcsolódik. Viszont nem csak a baktériumokban, hanem az emberben is vannak ilyen aminósav tartalmű fehérjék.. ezen kívül a baktériumok között is van hasznos (pl. a bélben), és káros.

2019. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!