Help? Szorulás?

Figyelt kérdés
utánaolvastam és kínzó székrekedés ellen megitam 2 bivaj erös szennát ami durva hashjtó 1citromlevet kápost,káposzta lé kesreü viz langyosansan sok alma ,meg is volt a hatás de szerintem édes kevés volt

2019. máj. 31. 12:15
 1/2 anonim válasza:
Hogy érted az utolsó mondatod?
2019. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én mindig a természetes növényi rostokkal oldom meg (a gyógynövény szerintem csak kiegészítőleg tud hatni, székrekedés esetén). Két eset van: üres gyomorral reggelente alma (néhány más gyümi is, pl dinnye, kurkuma fűszer porával az erjedésgátlás miatt; valamint meggy, cseresznye, de utóbbiak lehetőleg frissen, és többnyire kukacmentesen), bár egyes fajták alkalmasabbak, mások kevésbé, és talán egyénfüggő is, tehát érdemes kísérleteznem almafajtákkal. De kizárólag üres gyomorra, főleg ébredést követően első táplálékként és szigorúan várni legalább másfél órát , miután megettél 1-2 szem almát. Akinek gyomorfekélye van, még akkor is működhet, de nem mindig hatásos számukra.


A másik módszerem még gyomorfekély esetén is biztonságos és működő, de talán kevésbé hatásos:

nyers zöldségek bizonyos körének fogyasztása, amely remek kiegészítés a legtöbb fajta étellel való együtt fogyasztásra, de kifejezett székrekedés esetén magában javaslom, és utána legalább másfél órán át semmit nem enni. Ez esetben az se nagy baj, ha van épp valami más anyag még a gyomorba, de legjobb várni, hogy nagyjából, vagy teljesen kiürüljön a gyomor.


Nézzük, melyek a zöldségeknek ez a köre. (Az alma esetén is, és a zöldségek esetén is a rost mint ballasztanyag működik székrekedés ellen.)

Sorolom, tehát NYERSEN:

káposztafélék

uborkafélék

többféle föld feletti rész, levelek pl nyers spenótlevél, stb


Esetleg savanyított káposzta.


Ami NEM: gyökerek, gumók. Nyilván vannak bizonyos leveles zöldségek, melyek szintén nem alkalmasak, a felsorolások nem teljes körűek.


A javaslatom mind lelki eredetű, mind pedig fizikális eredetű székrekedés ellen is hatásos, bár a fizikai eredet esetén nyilván súlyosabb esetben kórházi ellátás szükséges. Attól még, hogy 3 napja nem tudsz üríteni, még nem feltétlen súlyos, bár kezelendő házilag. A fizikai eredetű dolog mikéntje inkább a döntő, pl ha lenyeltél valami tárgyat, vagy mérgező növényt fogyasztottál, az tud súlyos fokúvá válni.

2019. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!