Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ki milyen gyógynövényfőzetet...

Ki milyen gyógynövényfőzetet ajánl inhalálásra? Sejtésem szerint szilárd részecske letapadás miatt köhögök egy hónapja.

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi történt, de egyik napról a másikra májusban elkezdtem köhögni, és ez erősen fizikális eredetűnek tűnik. Talán hirtelen valami port belélegezhettem, nem tudom. Hetek óta minden nap többször is köhögési ingerem van, de semmi nem szakad fel egyelőre.


Nincs tapasztalatom inhalálásra, csak gyerekkoromból kamillafőzettől, és ezt ne ajánljátok, légyszíves, mivel idővel kiderült, hogy allergiám van a kamilla virágra.


Semmiképp se megfázás tüneteire ajánljatok, légyszi (így pl a hársfatea is kiesik, hacsak nem intenzíven oldja a szennyeződést a tüdőből), hanem amely belélegzett port szakít fel a légcsőből, tüdőből. Előre is köszi!



2019. jún. 14. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Sósvizes, meg vegyél köptetőt nem feltétlen kell inhalálni
2019. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont a sósvizest próbáltam a napokban, nem hatott. Köptető? Mindenképp természetes eredetű megoldás érdekel, ezért írtam az alter gyógy részre a kérdést.
2019. jún. 14. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Van természetes eredetű köptető is
2019. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Mosdósi Köptető az jó lehet. Én is szoktam felíratni a háziorvosommal.

De ha nem akarsz orvoshoz menni, ajánlom a forralt boros inhalálást, valamint esténként egy körömnyi kínai balzsamot kenjél a melledre lefekvés előtt.

Forralt boros inhalálás: 3 deci parasztbor, 3 deci víz, 3 evőkanál cukor, néhány darabka fahéj, és néhány szem szegfűszeg. Mikor felforrt lassú tűzre teszed, és a fejedet letakarva egy nagy törölközővel 20 egész percig mélyen belélegzed a felszabaduló gőzt.

2-3 alkalommal teljesen kitakarítja a légutakat.

Megjegyzés: a bor legyen valódi parasztbor, mert a márkás borok már tele vannak különféle anyagokkal. Ha nincs ilyened, csinálj magadnak. Bármelyik érett gyümölcsből cukor hozzáadásával néhány nap alatt kiforr, és használható gyógyászati célokra.

2019. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még egy megjegyzés: a kínai balzsamból csak a sötétbarna színű válik be. A világosabb színünek teljesen más a hatása.
2019. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt csúnyán megszívhatod. Tüdőgyullafás vagy légcsőhurut is lehet ezekre nem fog hatni az inhalálás. Kéne egy jó orvosnál egy modern gépen egy röntgent csináltatni. Ha az van amit írsz emlékezned kéne hol szívtad be a cuccot. Ha nincs ilyen emléked honnan veszed, hogy ez van? Arra egyébként inhalálás halottnak a kenet. Jelentkezz barlangterápiára. Az gyógyítja. De ki kell vizsgáltatni előbb tényleg ez e az ok. Köhögésnek sok oka lehet. Laikusként nem diagnosztizálnám magam. Hacsak nem volt egy konkrét kiváltó esemény.
2019. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nem diagnosztizáltam magam. Így fogalmaztam: "sejtésem szerint", "tűnik".
2019. jún. 16. 22:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért írd meg ha kiderült mi lett. Kíváncsi vagyok rá
2019. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Oregánót ajánlanék! Nem kell megfőzni, csak be kell áztatni hideg vízbe, majd 1-2 óra múlva leszűrni, kb egy litert is próbálj meginni belőle, nekünk ez szokott beválni! A férjem is ha poros munkát végez, van, hogy belélegzi és köhög, ettől mindig elmúlik!
2019. jún. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!