Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Melyik a legjobb probiotikum...

Melyik a legjobb probiotikum és miért? Meddig érdemes szedni hányás+hasmenés után?

Figyelt kérdés

2019. júl. 5. 17:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
10%
Egy orvos szerint (Lakos András)ezeknek nincs valódi hatásuk, nincs bennük a megjelölt baktériummennyiség, és még árthatnak is, mert megváltoztatják a szervezet saját egyedi flóráját. Csak biznisz.
2019. júl. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Laikusként ez bizonyíthatatlan, így a kérdésre várnék válaszokat!
2019. júl. 5. 17:29
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Én BioKultot szoktam szedni, de vannak más jó készítmények is. Hányás-hasmenés után általában elég pár nap (diéta mellett, amíg az emésztés helyre nem áll), antibiotikum után azt olvastam, legalább két hétig érdemes szedni valamit. Amire szerintem érdemes odafigyelni, az a csíraszám, minél magasabb, annál jobb. Hasmenés esetén Enterollal szoktam kiegészíteni.
2019. júl. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom a biokultot. Most a jutavit termékét szedem. Ebben csak 6 féle van, de nagyon pozitív hatást észlelek. 2 hétre való van belőle. Az az igazság, hogy sok sressz ér és pocsék az emésztésem. Sokat fáj és puffad a hasam. Idén már 2. Alkalommal szedtem össze hányós hasmenős vírust. Ami régen csak 3 évente. Plusz a nyelvem is teli van fájó feltehetően gombás foltokkal ami egy kórházi antibiotikum kezelés után jelent meg 1 éve és nem múlik semmitől. Orvos sem tud vele mit kezdeni. Cukormentes, rodtban gazdag diéta sem hat. Most már komolyabban akarok fellépni a bélflórám érdekében. Mióta szedem a probiotikumot teljesen jól vagyok ami nagyon meglepő az eddigiekhez képest.
2019. júl. 6. 03:04
 5/28 anonim ***** válasza:
Még 1 tipp; élőflórás natúr joghurttal, vagy kefírrel is tudod javítani a bélflórád állapotát.
2019. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Persze tudom azt eddig is ettem majdnem minden nap de mégis megjártam
2019. júl. 11. 18:31
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

A BioKult tényleg jó, csak annyira kevés van egy adagban, hogy többet kell beszedni egyszerre, egy ismerősömnek napi 4-et irányozott elő a gasztroenterológus és ez még mindig semmi ahhoz képest, amit pl. az áteresztő bél szindrómában érdemes szedni, ez minimum napi 50 milliárd CFU. Ez BioKultból garantált elszegényedés...

Miért kell ennyi? Mert amikor becsomagolják a baktériumokat, már ezáltal pusztulnak, ha nem tartod hűtőben, szintén gyorsabban pusztulnak, az emésztőrendszerben jó részük megemésztődik, a bizonyított hatás meg akkor lenne várható, ha minimum 2 milliárd elérné a vastagbelet, és ez még csak egy enyhe támogatás, akkor már ez bőven nem elég, ha vannak szövődményei is a bélflóra meggyengülésének, pl. állandó gyulladások a szervezetben, gombák elszaporodása, autoimmun tünetek, kedélyproblémák, fejfájás, bőrpanaszok, emésztőrendszeri problémák, allergiák, ételintoleranciák stb.

Visszatérve a szindrómára, amivel a tüneteid alapján Te is rendelkezel, ez nagyvonalakban úgy fest, hogy valamilyen okból megtizedelődik a bélflóra, ez sokféle ok lehet - pl. feldolgozott élelmiszerek, stressz, antibiotikumos kezelés, császárral születés stb. Aztán a bélflóra visszavonulásával felszaporodik a patogén flóra, pl. Candida előszeretettel szaporodik el ilyenkor, E.coli stb., ezek alapból ott vannak, de ilyenkor megborul az arány. Aztán e kettős hatás miatt a bélfal áteresztőképessége megváltozik, romlik a felszívódás, néha kiszökik olyan, aminek belen belül a helye stb. A kaják nem bomlanak le megfelelően, a patogén flóra testidegen cuccokat termel, azok (meg)zavarhatják a rendszert, az immunrendszer paranoiddá válik és üt-vág, ahol nem kéne. Mellesleg az immunsejtek 80%-a is a bélben tanyázik, úgyhogy ha ott áll a bál, akkor sejtheted, hogy az milyen hatással van rá...

Ezt úgy érdemes kezelni, hogy először is el kell hagyni azokat a kajákat, amiket imád a patogén flóra - pl. cukrok (méz, fruktóz, minden, ami cukorként viselkedik, illetve még az édesítőszerek se támogatottak), finomított szénhidrátok, fehér liszt, fehér rizs, krumpli, kukorica, alkohol stb. Az első szakaszban tejtermék sincs, mert hát a tej eléggé kétesélyes az emésztőrendszernek. Törekedni kell arra, hogy az ember csak alapanyagokat vegyen és otthon gyártson belőlük ételeket, mert az adalékanyagok, feldolgozott élelmiszerek egy már alapból gyenge emésztőrendszerre nem éppen életmentő elixír! Fontos még a rendszeres testmozgás és az a bizonyos nagy dózisú probiotikum. Ha öt éve kérdezed, nem tudtam volna ilyet mondani Magyarországon, azóta viszont bejött egy-kettő. Pl. a NOW probiotic-10, amiből van 25/50/100 milliárd CFU-s kiszerelés is vagy a NICS, de az valami hálózatos dolog. Emellett nőknek hüvelyflóra támogatást is érdemes folytatni, pl. Gynophilus 1-3 naponta 1 az jó erre. A bélflóra és a hüvelyflóra összefügg.

Ha utánaolvasol és tényleg ráállsz erre a "kezelési módra", akkor fél év már javulást kell, hogy hozzon.

2019. júl. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előzővel a diéta fontosságával kapcsolatban. De szerintem a BioKult nem egy gyenge probiotikum (főleg a patikában elérhetőkhöz hasonlítva), napi 4 kapszulát javasol a dobozon található ajánlás, ami (ha jól láttam, mert elég aprók a betűk) 80 milliárd csírát jelent. Mindez 14 féle hasznos baktériumtörzsből. Az árát tekintve a BioKult 60 db-os olcsóbb, mint a NOW 50 db-os, amiben 10 féle baci van (ha erre a fajtára gondoltál).
2019. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Már egy fél éve így étkeztem. Dietetikussal is végigbeszéltük a dolgokat. Hatott is a dolog. Aztán kórhazba kerültem (nem emésztőrendszeri problémával) és ott r3ngeteg stressz ért, jól megtömtek antibiotikumokkal, és fájdalomcsillapítókkal amitől szétment a bélflórám és kárbaveszett a fél év alatt elért eredmény. Bóniszban a kórhazi kaja finomított szénhidrátból és cukrozott dolgokból állt. Nem biztosítottak cukormentes diétát. Felkelni nem tudtam és már olyan sovány voltam, hogy valamit ennem kellett. Aztán 2-3 hónapig még nem volt lehetősegem diétára mert híznom kellett és csak azt tudtam enni amit mások hoztak. 1 éve úgy étkezem ahogy írtad. Candida diéta szerint de valamiért már nem használ. Teli van a nyelvem fájó vándorló foltokkal ami nem múlikcel semmitől hiába kátta már 5 orvos és ajanlott rá valamit, és folyton elkapok valami hasmenős vírust ami leterít. El vagyok keseredve. A probiotikumokkal kapcsolatban meg szintén tanácstalan vagyok mert olvastam olyan tanulmanyokat is hogy a több hónapig vagy nagyobb dózisban szedett probiutikumoknak mellékhatásai is lehetnek. Pl. Hasmenés, mentális zavarok, memória problémák. Szóval én most végig csinaltam 2 hetes kúrat. És szünetet tartok. Nincs egységes alláspont mi a jó. :(
2019. júl. 12. 10:41
 10/28 A kérdező kommentje:
Pedig bármit megtennék hogy elmúljon a fájó folt meg a fehér lepedék a nyelvemről. Bármily3n diétá betartanák meg beszednék bármit de valamiért nem használnak. :(
2019. júl. 12. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!