Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Étvágytalanság, gyomorfájdalom...

Étvágytalanság, gyomorfájdalom, savas gyomor?

Figyelt kérdés
Ha bármi van a közeljövőben amin izgulok (általában ok nélkül), akkor nagyon fáj a gyomrom, érzem hogy savas és nem tudok enni. Hiába érzem, hogy éhes vagyok és hogy üres a gyomrom akkor sem. Nyaralni fogok menni kb 2 hétre és kéne valami megoldás ellene, mert ált. csak utazások, vizsgák, táborok előtt jelentkezik a dolog, tehát valószínűleg pszichés eredetű. Ha hazajövök tervezek majd orvoshoz menni, de előtte már nem tudok.

2019. júl. 25. 19:22
 1/6 A kérdező kommentje:

Valakinek szokott ilyen gyomoridege lenni? Valami hasznos tanács? Nem szeretnék 2 hétig éhezni... :( Már így is fogytam...

Általában reggel jelentkezik, akkor a legrosszabb, estefele már szoktam tudni enni. Meg próbálok arra is figyelni, hogy este ne feküdjek le éhesen, mert akkor jobb.

2019. júl. 25. 19:24
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már nem is a nyaralás miatt idegeskedem, hanem amiatt, hogy megint elő fog jönni a gyomorfájdalom+étvágytalanság... így igazából bevonzom az egészet :(
2019. júl. 25. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Peridot víz kúrát, minden étkezés előtt 1 órával igyál 1-2 decit, nekem gyorsan segít ha előjön a refluxom. Kerüld az édességet, savas ételeket.
2019. júl. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, a sok ok nélküli idegeskedéstől gyomorfekélyem is lett, azt tanácsolom, hogy megelőzés céllal igyál Venter port (gyógyszertárban vénynélküli), savas élelmiszerek kerüld, illetve tudom, hogy nem egyszerű, de ne hagyd soha üresen a gyomrod!! A sav szétfogja marni és fekélyed lesz, én nagyon nehezen jöttem helyre belőle, fél év alatt 2 gyomortükrözésem volt..
2019. júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálan ugyanez a helyzet! Csak én rendszeresen hánytam is, és pánikroham szerű kitöréseim voltak. Mindezen pár hete mentem keresztül. Rendszeresen járok pszichológushoz, ő küldött el az ügyeletre, ott azt mondták,hogy refluxom van. Írtak fel gyógyszert, mióta azt szedem sokkal jobban vagyok. Mindenképp el kell majd menned orvoshoz, mielőtt nagyobb baj lenne, neked most még könnyen kezelhető. Vizen kívül ne igyál mást, ha dohányzol akkor szokj le, és ha nem tudsz enni akkor is próbálj meg pár óránként egy-egy háztartási kekszet vagy valamit. Rennie mostantól legyen a legjobb barátod,irány a gyógyszertár! És egyél sárgarépát, az jó savlekötő. Jobbulást kívánok!
2019. júl. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zoltan200000 válasza:
Ugyanez van nálam is.. amikor izgulok valami miatt akkor egy falatot nem tudok enni és hányingerem van már attól ha a kajára gondolok. Ez nemtudom hogy valami pszichés vagy reflux mert nagyon szar savas ízt érzek a számban meg a torkomban ilyenkor ami egyáltalán nem segít a hányingeren.. most megyek szeptembertől egyetemre és félek hogy ott még rosszabb lesz a folyamatos izgulástól. Valaki tud segíteni?
2019. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!