Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kérlek írjátok le, ha van...

Kérlek írjátok le, ha van tapasztalatotok a rühvel kapcsolatban. Hogyan kezdődik? Mennyi idő alatt terjed szét a testen? Hogy néz ki?

Figyelt kérdés
34 hétben járok,3 hete borzasztóan viszketek,és tele vagyok kiütésekkel! 3 bőrgyógyásznál is jártam,mindhárman mást mondtak...egyikük azt mondta rühes vagyok! Nagyon el vagyok keseredve...ha van tapasztalatotok a rühvel kapcsolatban kérlek írjátok le..minden érdekel!

2019. júl. 25. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Tapasztalatom ugyan nincs,de talán ez segít

2019. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ezeket már mind átböngésztem,de sajnos egyértelmű választ nem kaptam...ezért lennék kíváncsi a tapasztalatokra!de mégegyszer köszönöm!
2019. júl. 25. 23:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe,h esetleg nem találkoztál vagy érintkeztél olyan személlyel,aki rühes lehet/ett?

Másképp nem tudom elképzelni.

Az is lehet,h nem rüh. Mert az annyira nem jellemző,h szétterjed mindenütt. Az írasodból pedig arra következtettem,h rajtad mindenütt ott vannak a kiütések.

Nem ettél vagy ittál esetleg olyat,amit nem szoktál? Új mosószer,tusfürdő,bármi...?

Ötletem sincs,mi lehet. De talán a nőgyógyászodnak is megmutathatnád. Egyszer láttam a Hadas Kriszta műsoraban,h egy kismama teli lett vmi kiütéssel vagy piros foltokkal (mar nem emlékszem pontosan),ott vmi allergia volt a ludas,de összefüggésben volt a terhességgel.

Egy vervetelből sokminden kiderül,nem ártana szerintem.

Remélem,hamar rendbe jössz!

2019. júl. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem nem a rüh jutott eszembe elsőre. Nézd meg itt a 4 esetet! Nem illik rád valamelyik?

[link]


Én egyszer (hosszú percekig) simogattam csak rühes kecskét, attól nem kaptam el, szóval nem tudom, mennyire nehéz megfertőzödni. Ezért azt gondolom, az élethelyzetedet kellene jobban ismerjük, hogy kitalálhassuk a forrását.

Jobbulást kívánok!

2019. júl. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,ebben a 3 hétben többször is voltam a nőgyògyászomnál,és 3 bőrgyógyásznál is,a baj az hogy csak találgatnak...a labor teljesen rendben van! Kezdődött a combomon ,és már van az egész testemen! PUPP ra vagy rühre gyanakodnak,de szerintem nem mindegy...azt mondták a biztonság kedvéért kezeljem le magam és a családot rühre is,de szerintem ez nem így kellene hogy müködjön!Idegen helyen nem voltunk mostanában,nem szoktunk buszozni,tudom hogy mindenki ezt mondja,de nagyon ügyelek a tisztaságra...nem vagyok tisztaságmániás,de a sanytol az nállunk alap a takarításnál..most egyenlőre csak advantant írtak fel,de úgy veszem észre hogy jobban viszketek tőle.Azt mondták ha nem valtozik semmi,akkor a rühkezelést is meg kell csinálni..nagyon el vagyok keseredve,nagyon féltem a két éves kisfiam,hogy esetleg ő is átesik ezen a kínon,mert borzasztó tud lenni,hidjétek el!
2019. júl. 26. 09:16
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha megyünk vendégségbe (ahol az idén nem voltunk),mindig viszem a saját törölközőinket,a saját szobapapucsokat,soha nem használom a másét...mindig azt kapom hogy túlzásba viszem..
2019. júl. 26. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!