Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek? Kellemetlen...

Mit tegyek? Kellemetlen szájszagom van ami nem múlik el semmitől.

Figyelt kérdés
Kb.1 éve kezdődött,hogy kellemetlen szájszagom lett. Egyre rosszabb lett, egyre erősebben érződött az orromból is levegővételnél. Voltam orvosoknál először a háziorvosomnál aki kiröhögött és annyit mondott ,hogy " fogat kell mosni". Azután voltam orvosnál ott meg annyit mondtak, hogy használjak szájvizet meg igyak sokat. Voltam magánorvosnál is gasztroenterológusnál aki azt mondta, hogy valószínű, hogy reflux, írt fel rá tablettát, de nem hatott az sem. Használtam már mindenféle készítményeket borax glircerin, corsodyl, elmex készítményeket stb. mindent szinte ami létezik, de semmi sem hatott. Naponta 3 liternyi vizet megiszok, elegendő nyálam viszont akkor sincs. De ami a legjobban zavar ez a kellemetlen szájszag amit bárhova megyek észrevesznek, kerülgetnek pedig nem tehetek róla. Teljesen tönkrement az életem emiatt, honapok óta ki se mozdulok szinte, senkivel nem találkozok, mert szégyenlem, hogy ilyen a szájszagom. Rendesem ápolom a fogaimat, mosom rendesen de hiába. Az orvosokban már nem nagyon hiszek, a legtöbb komolyan se veszi nem tudom mit tudnék még csinálni.

2019. júl. 31. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fogorvosnál voltál. Aztán látom, hogy többször leírod, hogy voltál orvosnál. Csak lemaradt a szóból, hogy fog?


Ha nincs nyálad, akkor minél több citromosat igyál. Citromos víz. Lehet magában is enni citromot. Ettől több nyál termelődik. Egy próbát megér. Talán ha lesz elegendő nyálad, akkor a szájszag is változik.


Még annyit tanácsolnék, hogy menj el másik magán fogorvoshoz. Biztosan találsz olyat, aki majd segít. Nem kell feladni. Kérdezz meg ismerősöket, hogy kit ajánlanak, aki valóban kedves és lelkiismeretes.

2019. júl. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gasztroenterológusnál, háziovlrvosnál meg egy általánod szakorvosnál voltam. Meg egy másik háziorvossal beszéltem telefonon. Egyik se tudott segíteni. Fogorvosnál utoljára október körül voltam, akkor még nem mondtam neki,a problémámat. De azóta sokkal rosszabb lett. Próbáltam már mindent a citromvizet is, az sem segített. Már teljesen elment a kedvem mindentől. 7 hónapja vagyok így, ki se mozdulok a házból, nem tudok semmit csinálni emiatt
2019. júl. 31. 09:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát fura, hogy pont fogorvosnál nem voltál, vagy amikor voltál, nem mondtad neki. Ezt még mindenképpen próbáld meg. Akár a fogaiddal is lehet valami. Akkor is, ha ápolod, és akkor is, ha kívülről nem látszik.
2019. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fogorvoshoz kéne elmenned. Érdekes, hogy pont azt hagytad ki. Ha az is rendben van, akkor még egy orr fül gégészt keress meg, hátha az arcüregedben van valami.
2019. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2019. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Holnap elmegyek fogorvoshoz, bár nem hiszem, hogy fog valami hasznosat mondani vagy csinálni. Majd leírom, hogy mi volt
2019. júl. 31. 16:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Lyukas fog, fogko. Fogorvoshoz menj.
2019. aug. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta a fogorvos, hogy nincs baj a fogammal. Én is tudtam, hogy valószínűleg azért kellemetlen a szám szaga mert kevés (sűrű) nyálam van. Hiába iszok sokat meg szedtem akármit nem hatott. Amikor borax glicerint használtam, akkor utána kb. 2 percig volt rendesen nyálam, de utána megint nem. Mit tudnék még csinálni?
2019. aug. 4. 07:31
 9/11 A kérdező kommentje:
Fogmosás után is érződik a szájszagom, nem múlik el semmitől
2019. aug. 4. 07:58
 10/11 anonim ***** válasza:

lacalut flóra -t próbáld ki.


Próbálj meg rágózni. Nem csak a mentolos lehellet miatt, hanem mert a rágó fokozza a nyáltermelést is.


Evés közben, után mindig igyál egy pohár vizet. Emésztés segítésére.

Még úgy általában. A napi min. 2 liter folyadékbevitel Legyen meg.

2019. aug. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!