Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet szklerózis mutiplex?...

Ez lehet szklerózis mutiplex? 2 napja tartó féloldali fejfájás mitől? Időnként bele is nyilall, plusz rángatózik a szemhéjam szinte egész nap.

Figyelt kérdés
A szemhéjrángás csak pici, nem látszik kívülről. De zavaró. Az már 1 éve tart, de most még rosszabb lett. Le is ejtek dolgokat mostanában. És a bal lábfejemben van valami fura rezgő érzés időnként. (37)
2019. aug. 1. 10:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

1 éve ráng a szemhéjad és még nem voltál orvosnál?

Bármi lehet. Nem lehet így tudni. Az is lehet, hogy a különböző panaszaidnak semmi köze egymáshoz.

2019. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De voltam az ideggyógyászaton más okból és ott elmondtam. De leráztak azzal, hogy biztos stressz okozza.
2019. aug. 1. 10:53
 3/21 anonim ***** válasza:
Hát akkor menjél el még egyszer, és kérjél képalkotó vizsgálatokat. A szemhéjremegés tényleg csak az idegességtől, az nem betegség, de ha feltűnően sokszor leejtesz dolgokat és a lábbizsergés már figyelemre méltó.
2019. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem tudok mert oda beutaló kell és a haziorvosom nem ad. Amúgy vérszegény is vwgyok a láb bizsergés elvileg attól is lehet. És a stressz valóban sok. Néha azorítok erősen dolgokat éjjel a kezemben. Lehet amiatt ejtek le dolgokat. De azért aggódom, nincs e nagyobb baj.
2019. aug. 1. 11:15
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
Akkor kell másik háziorvost keresni. Szabad orvos választás van. Nem muszáj nála maradni, ha nem segít abban, hogy utánajárj, hogy mi a bajod.
2019. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A szabad orvos választás csak elméletben létezik. A valóságban ha nem vállal el másik orvos akkor nem mehetsz hozzá. Már próbáltam cserélni. Senki nem volt hajlamdó átvenni a rendelőben. Azt mondtak márntúl sok a betegük így nem tudnak átvenni. A következő rendelő olyan messze van, hogy ha megbetegszem odáig nem bírnék elmenni. Ha egyáltalán elvállalna valaki. Ennyit a szabad orvosválsztásról.
2019. aug. 1. 11:25
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Milyen dolgokat szorítasz a kezedben éjjel? És mi az, hogy nem ad beutalót a háziorvos? Van ennek valami előzménye? Nem lehet, hogy már 20 vizsgálatot végeztek rajtad és mind negatív, és egyértelmű a számára, hogy pszichés a jelenség? Egyébként megoldás, hogy behazudsz olyan súlyos, de ellenőrizhetetlen tüneteket, mondjuk erős zsibbadás, állandó fejfájás, elesések, amikre már nem mondhatja, hogy nem küld szakorvoshoz.

Nyilvánvalóan stresszelsz, az életedet kell rendbehozni.

Bevettél gyógyszert a fejfájára?

2019. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem vettem be gyógyszert. Nem szeretek orvoshoz menni ha nem muszáj, szóval nem az a mindennel a nyakára járó típus vagyok. Nem szoktam hazudozni, nem megy jól. Átestem egy tarumán azóta szorongok a.azemrángás is azóta van. Meg azért szorítok dolgokat mert rémálmaim vannak.
2019. aug. 1. 12:01
 9/21 A kérdező kommentje:
Pl. Zsebkendőt, a párna vagy a takaró szélét. Napközben meg ami a kezemben van pl. Szőrlőzsír, vagy valami apró tárgy.
2019. aug. 1. 12:03
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

Két napja fáj a fejed, és nem vettél be gyógyszert? Úgy mégis miért? Már rég nem fájna!

Ha nem tudsz túljutni a traumán, akkor nem szenvedni kell kilátástalanul (mitől lenne magától jobb?), hanem pszichiáterhez vagy pszichológushoz fordulni. Van pénzed magánpszichológusra? Egyes helyeken akad ingyenes is, a kórház pszichiátriáján biztosan. De a te esetedben lehet, hogy ideiglenesen a gyógyszeres kezelés is indokolt. Nem SM-ed van, hanem poszttraumás stresszed. Ki kell beszélni. Egyáltalán beszéltél valakivel erről a traumáról?

2019. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!