Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbetegség, vagy szívprobléma?

Baranyai Máté András kérdése:

Pánikbetegség, vagy szívprobléma?

Figyelt kérdés
1 éve vannak rosszulléteim. A leggyakrabban rossz lesz a közérzetem, majd néhány perc múlva elkap egy megsemmisülés, ájulásszerű zuhanó érzés. Közben alig érzem a pulzusom, majd néhány másodperc múlva felmegy 100-120/percre. Voltam már sürgősségin, ahol pánikbetegnek diagnosztizáltak, valamint elmentem szív ultrahangra, ahol holter ekg-t is csináltak és szintúgy nem találtak semmit. Elég ijesztőek a tünetek, de próbálom bebeszélni magamnak, hogyba egy éve van, akkor csak belehaltam már volna.

2019. aug. 1. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Pánikbetegség.Amit az vált ki,hogy van az életedben olyan gond,ami nyomaszt,és nem tudod feldolgozni,vagy nem tudod mi a megoldás,ez őről belül.Ezt derítsd ki,mi az,de szerintem te is tudod ha jól belegondolsz.
2019. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a választ. Sejtem is az okokat, de nehéz lesz megszüntetni. De elég durva, hogy ilyen tüneteket produkálhat a belső feszültség
2019. aug. 1. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pánik
2019. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
A pánikrohamokat csak az egyén tudja megszüntetni alapos önelemzéssel.
2019. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hiszem akkor marad a pszichoterápia... valakinek voltak amúgy hasonló tünetei?
2019. aug. 1. 18:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is, sőt minden pánikbetegnek voltak hasonló tünetei. Éveken át ez ment de élek, te sem fogsz belehalni csak ijesztő. Ha ezzel diagnosztizáltak, és EKG, UH mindent rendben talált akkor egyértelmű hogy nem szívproblémáról van szó.
2019. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pánikroham. Nekem is így jelentkezett,na meg van, hogy nagyon durván erősen. Én elmentem pszichológushoz, mert nekem napi 3-4 is volt már, mivel nem kértem segítséget időben. Aztán már nem bírtam, hogy ki sem tudtam húzni a lábamat itthonról. Munkába nem tudtam menni, 4 hónapig táppénzen voltam. Boltba elmentünk és ki kellett jönnöm 5 perc után. Egyedül sehová nem tudtam menni. Szívbedobbanás napi 15 is volt. Pulzus hol 55, hol 105. Elmentem pszihoterápiára, meditációt hallgattam és hónapok után elmúlt. Viszont a szívnél való fura érzés és feszültség megmaradt. Ahhoz több alkalom kellett volna. Így most vissza kell mennem és újra járni. Mert nem akarok vissza esni. :(
2019. aug. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Remélem egyszer elmúlik, mert nem akarok gyógyszereket szedni
2019. aug. 2. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!