Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Grand mal roham után hányt a...

Kata985 kérdése:

Grand mal roham után hányt a kislányom 3x is Ez normális? Sőt eddig 2db rohama volt,1 fej rángással, de végtag nélküli. Eszmélet vesztéssel járó, és egy nagy roham. Mind a 2 után 3x hányt.

Figyelt kérdés
2019. aug. 1. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de hívj föl egy orvost, akár az ügyeletet.


Sajnos a gyakorit jelenleg olvasó emberek közül valószínűleg Te tudsz a legtöbbet az epilepsziáról.


Tényleg ne haragudj, hogy nulla infós választ írtam. Átérzem a helyzetet, nekem is van egy lányom...


Szóval keress meg egy orvost.

2019. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál,ki is lett vizsgálva tetőtől talpig.2 eeg is negatív lett..de kap epilepsziára gyógyszert.Csak arról nem esik szó sehol,hogy hánytak utána mások is.nálunk az elsö kis rohamot kiszáradásnak könyvelték el,mert hát ugye a 3x-i hányás után a vérképe kiszáradást mutatott.
2019. aug. 1. 22:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek koromban - teljesen más betegség miatt, szóval nem akarlak megijeszteni - hánytam két vagy három napig. Utána egy ideig kórházban voltam infúzión. Vagyis a kiszáradás valószínű komoly dolog.
2019. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy komoly dolog kpott is infúzit.De ennek a hányásnak mi köze egy epikepsziás rohamhoz?Itt arra gondolok,hogy nem szokás minden roham után hányni és kórházba kerülni..Nyílván nem vagyok orvos,de furi.sehol nem hallani ilyenről..
2019. aug. 1. 22:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Hívd fel az orvosotokat és vele beszéld meg!
2019. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én csak egy egyszerű kérdést tettem fel.Olyanokhoz,akik már játak így,hogy hánytak roham után...akár több alkalommal is.Valahogy nem egy orvos úgy néz a kislányomra,hogy hányt rohama lett kórházba került oszt pont.Holott nem így van.Sőt!!!Mind a 2 alkalommal nem lázzal járó felsőlégúti megbetegedése is volt.Ezt se nézik..Ráadasul a 2 roham között 3 hét telt el
2019. aug. 8. 18:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél az a szülő, aki a gyerek orvosa helyett, aki minden leletét látta, névtelen, hozzá nem értő, a gyerekedet sose látott idegenek véleményében bízik!


Elhiszem, hogy riasztó, hogy beteg a gyerek, de attól, hogy névtelen, arctalan emberek azt mondják, amit hallani akarsz, a gyerek diagnózisa nem fog változni.


Keress fel egy pszichológust, egy barátodat vagy akár a helyi papot, lelkészt, valakit, aki meghallgat!

2019. aug. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Továbbra se kapok választ a kérdésemre..😒Most mint,nem orvos,álljak neki az orvosnak,hogy nem az a baja amit feltételez?????Ezt itthon nem szeretik....Azért kérdezem itt,hogy szokás e hányni roham után(ha igen,akkor ez van...) De amugy még a védőnő se hallott ilyenről.Nem ilyen modon akarom gyógyítani a gyerkőcöm!!!!Fogjuk ezt fel közvélemény kutatásnak..És minek kéne pszichológus?
2019. aug. 9. 07:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Google:

[link]

[link]


Válasz a kérdésedre: igen, hányás és roham járhat együtt

Kérlek szépen, ezentúl az orvosotokkal beszéld át a kétségeidet!

Nyugodtan megbeszélhezed vele, hogy sokat olvastál a neten és kevés helyen említik a hányást, mit gondol, mi lehet a gyerekednél az oka! Nem neki kell esni, hanem megbeszélni vele a félelmeidet és a kétségeidet! Végig fog hallgatni.

De ha nekiesel, hogy szerintem nem epilepsziás a gyerek, mert a gyakorikerdesek.hu-n azt mondták, akkor annak semmi értelme!

Továbbra is javaslom, hogy beszélj valakivel arról, hogy a gyerek betegsége megijeszt és leterhel!

2019. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a linkeket.Örök hálám!!!!!!Meg nyugodtam.😊
2019. aug. 9. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!