Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A limfóma mint nyirokrák,...

A limfóma mint nyirokrák, mennyire veszlyes, mik a főbb tünetek, hány hónapig tart a betegség a végső stádiumig?

Figyelt kérdés

Vegyes élménybeszámolókat olvas az ember.. egyesek szerint 90%-ban gyógyítható.. viszint akkor miért halnak meg még mindig ebbe a betegségbe az emberek?

1993-ban Antall József miniszterelnöt is ez a kór támadta meg és győzte le. Pedig rengeteg kezelésen vett részt hónapokon át a kezdetektől.


2019. aug. 5. 18:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szia, nekem 2 éve volt limfómám. Nekem azzal kezdődött, hogy a nyakamon lett egy 4 cm nyirokcsomó. És ami tök érdekes akkor fájt a legjobban, ha bármi alkohol tartalmú italt vagy akár egy csokit megettem. Én 12 alkalommal kaptam kemoterápiás kezelést rá. Szerencsére tünetmentes vagyok. Nem tudok arról, hogy aki végstádiumban van, ott hogyan vannak a dolgok. Az én orvosom az elején elmondta ezt a betegséget lehet gyógyítani én 2. stádiumban voltam.
2019. aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez a 12 kezelés hány hónapig tartott, kvázi a betegség hány hónapig tartott nálad?

A 2. stádiumig mennyi időnek kell eltelni?

2019. aug. 5. 19:33
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Legalabb a wikipédiát olvasnád el... mint az összes többi ráktipusnál ennek sem csak egy fajtája van, viszont csak egy fajta gyógyítható 90%osan. Tehát nem ellentmondásos az információ, csak nem fogod fel, amit olvasol. A többi kérdésedre ugyanezen okból nem lehet értelmesen válaszolni. Miért nem olvasol utána legalább a wikipédián?
2019. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Van olyan amelyiknél három nap, van olyan amelyiknél 20 évnek kell eltelni a 2. stádiumig. Amiröl az 1. válaszoló beszél az Hodgkin limfoma (nem értem ha volt neki miért nem írja oda), ez az a tipus ami 90%ban gyógyíthato, de ez is 1-2 év alatt végzetes lehet. A többi (NHL) kb. 40%-től 70%os eséllyel gyógyítható.
2019. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Parancsolj


[link]


[link]


Minden kerdesedre valaszt kapsz

2019. aug. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Természetesen ismerem a wikipediát!

De én nem az ott leírtakra vagyok kíváncsi,hanem ezen betegségek átesett betegek beszámolójára!

2019. aug. 5. 19:47
 7/13 A kérdező kommentje:
Édesapám kb 7 hónapja komoly tüdőgyulladáson esett át, és a Copd betegsége is kiderült a Ct vizsgálat során. Továbbá már akkor is volt egy patológiás méretű nyirokcsomó a gátüregben, és most is ott van még neki..nem olyan rég volt a tüdőgyogyászánál kontroll vizsgálaton,rtg-en. Szeptemberben ezért megint lesz ct.. az kesz már a 8. hónap. Ha esetleg limfóma derülne ki, ez több mint 8 hónap már nem elhanyagolt idő? Egyébként nem fáj neki sehol.. és az alkoholtol sincs negativ reakciója..pedig fogyaszt!
2019. aug. 5. 19:56
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
mert az csak a hodgkin limfómánál fordul elő és ott is 10%ban, ha olvastad a wikipédiát ezt is tudod
2019. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

amúgy mivel csak 1 db nyirokcsomó van ha jól értelmezem, kicsi az esélye a limfómának, nyilván ezért nem sietik el különösebben

vagy pedig időseknél nagyon gyakori lassan növekedő formáról van szó, ami évekig általában nem igényel kezelést, mert csak ront az állapoton

agresszív limfómája nem lehet, ha 8 hónapja 1 db nyirokcsomó van

2019. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De mi lehet az oka,hogy 8 hónap alatt nem múlt el ez a gátüregi nyirikcsomo?
2019. aug. 5. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!