Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Colonoscopia bóditásban milyen?

Colonoscopia bóditásban milyen?

Figyelt kérdés
Mit érezni vizsgálat alatt?rosszul lét lehet e?meddig kába utána az ember stb? Olyan írjon aki már volt ilyen vizsgálaton.

2019. aug. 6. 07:44
 1/4 HealthWealth válasza:

Szia tegnap fél 5kor voltam magánrendelésen szóval elég friss az élmény :D


előtte másfél nappal már nem szabad enni viszont 1-2 héttel előtte érdemes már diétát is betartani (én nem diétáztam) amit az orvos javasol


a vizsgalat előtt 12-14 illetve 4-6 órával (ki hogy javasolja de altalaban ez az idotartam) meg kell inni 1-1 hashajto port illetve sok vizet inni hozza amelyek teljesen ki mossak a beleid

nem kell durva hasmenesre gondolni de ahhoz elég amire kell

viszont inkább azt javasolnám hogy ne 4 hanem 8 órával vizsgalat előtt idd meg a masodikat

ugyanis ugyis ki tisztultal mar addigra jobb esetben es csak viz fog beloled jonni

de így legalább nem kozvetlen vizsgalat elott fog rad jonni

.

szoval a vizsgalat:

a polo maradt

minden más le

magam elé egy zöld "műtős terítő"

fel fekvés az ágyra

bal karomba kaptam egy adag bódító injekciót

az asszisztens elmondta hogy nem mindenki alszik be tole de egybol hat

sajnos engem nem birt ki utni mint ahogy nagyonon sokan masok is ezt tapasztalják

halvany kis bódultságot éreztem semmi mást

.

eloszor a bal oldalamon fekve vizsgaltak

majd a hatamon fekve

egy kb ujj vastagságu hosszu csovet dugtak föl

amit jol be vazelineznek igy ez nagyon konnyen föl megy picit kellemetlen csupan.


viszont mivel a bélrendszer nem egyenes(nekem is van 2 nagy görbület benne) így azoknál a részeknél nem hazduok annyira fájt hogy orditottam

de ezt mindenki mashogy eli meg

nem vagyok nyavalygos

hosszu ideig katona voltam és volt már erzestelenites nelkuli mutetem is

.

de ezt mindenki maskepp eli meg

attol is fugg mennyire egyenes a bél rendszered

van e benne gyulladas-elvaltozas (nekem nem volt semmi benne)

meg persze attol hogy altatnak e vagy fajdalom csillapitot kapsz e

AZT AJANLOM ALTATAS NELKUL NE VALLALD BE

.

én direkt nem szoktam semmilyen vizsgalat elott utana olvasni mert sok a remisztgetes

de ha már Te utana olvasol akkor le írom a valós SAJÁT TAPASZTALATOMAT

persze lehet h egyaltalan nem fog neked fajni

ha altatnak akkor bizotsan nem :)

.

a vizsgalat kb 15perc volt

utana nagyon picit szedultem csak

20 percig még feküdnöm kellett a mellék helység ágyán

aztán elmondta a doki azh eredmenyeket és mehettem haza

1 ora mulva lehetett enni kb mire haza értem :)

a mellkasom es a gyomrom elegge szurt igy nem igazan tudtam ki egyenesedni par oraig illetve ossze gornyedni tulzottan sem


de ez hamar elmult

kajaltam egy jot és vége is lett a fájásnak is nemsokára :)


vissza gondolva félig meddig emlekszem csak rá ugyanis picit azert hatott a boditas es olyan mintha inkabb csak almodtam volna

.

szoval en csak szemelyes tapasztalataimat irtam le

nemreg volt gyomor tukrozesem attol nagyon paraztam mert ijesztgettek de az semmi sem volt semmit nem ereztem szinte

.

ettol pedig egyaltalan nem tartottam mert abban ahitben voltam h at alszom majd

hat nem igy tortent :D


eloszor el sem akartam mnenni mert 25 ezer volt és azt hittem ugysem ettol fog ki derulni a problemam gyokere

de ki derult mi okozza

.

de lehet h neked teljesen maskepp lesz

sok sikert hozzá és kitartast es javaslom ALTATASBAN CSINALTASD!

.

minden jot!

2019. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 HealthWealth válasza:
39%

ki felejtettem hogy 26 éves férfi vagyok

sokáig voltam katona és nagyon sok dolgot at veszeltem mar, volt olyan mutetem is (persze nem sziv at ultetes :) ) ami erzestelenites es minden nelkul lett vegrehajtva

szoval nem alacsony +az ingerkuszobom :)

2019. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De okos vagy 1-2. válaszoló.. Minden embernek vannak kanyarulatok a bélrendszerében :D
2019. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
31%
Akinek a Colonoskopia fáj bódításban úgy, hogy ordít annál fejben nagyon nagy gond van....olyan alacsony a fájdalom küszöbe, hogy sztem ha kitépik egy szál haját is sírva fakad....bodításban milyen? Teljesen kibírható semmi extra, pedig nekem nem sikerült a bódítás annyira jól mert 20 perccel a vizgsálat után már a villamoson ültem....
2020. jan. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!