Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rh összeférhetetlenség a 2....

Rh összeférhetetlenség a 2. babára nézve minden esetben veszélyes lenne?

Figyelt kérdés

Vagy csak akkor, ha Rh+ a 2. baba is, mint az 1.?


(Attól eltekintve, hogy az Rh- kismamák szülés után D antigén elleni ellenanyagot kapnak, szóval csak elméleti jellegű kérdésnek szánom.)



2019. aug. 6. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rh- kismama esetében: többnyire 2. Rh+ babára jelent veszélyt. Fontos tudni, h előfordulhat, h egy korai vetélést erős menzesznek tudnak be, v ha pl magzatvíz mintavétel történt az 1. magzatnál, akkor is találkozhat az anya szervezete a magzati szövetekkel és kialakulhat az rh inkompatibilitás. A kismamák vérében rendszeresen ellenőrzik az inkomplett anti-D-ellenanyagnak a jelenlétét ill emelkedését a vérplazmában. Minden kismamának néznek ilyet a terhesség alatt 2x, ha magas szintet mértek, akkor havi rendszerességgel ellenőrzik.

Ha a baba rh -, akkor nem termelődik ellenanyag a magzat ellen.

Elvileg, ha az anya és a magzat szöveteinek érintkezését (pl szülést) követő 72 órán belül megkapja az anti-D injekciót az anya, akkor a 2. babánál sem alakulhatna ki az összeférhetetlenség.

Ha magas ellenanyag szintet mérnek az anyánál, akkor is megkapja az anti-D oltást. Remélem sikerült érthetően leírnom.

2019. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. aug. 6. 22:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Anyukám RH-, én RH+ vagyok, Öcsém RH- és vele kellett ellenanyagot kapnia. Ez biztos!
2019. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 momoka 2002 ***** válasza:
En rh- vagyok, elso gyerek +. Volt 3 vetelesem akkor semmit nem kaptam allitolag itt mar 10 eve eltoroltek(kulfold). Masodik gyerek + a terhesseg alatt antitestek nem terhelodtek de 24. hetben es szules utan is kaptam anti-d.
2019. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!