Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan hogy "túlmérem" a...

Van olyan hogy "túlmérem" a lázam?

Figyelt kérdés
Higanyos lázmérő. Tartottam egy ideig, 36.8 lett. Aztán betettem ismét, és 37. Most akkor melyik a valódi testhőm? Hogyan kell ezzel lázat mérni?
2019. aug. 6. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen régi. A mostaniakat 5 percig elég bent tartani, a régieket 10 percig kell. Ezalatt átveszi a test hőmérsékletét. Túlmérni nem tudod.
2019. aug. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36,8 vagy 37 teljesen mindegy. Egyik sem láz, még csak nem is hőemelkedés. Ha nagyon sok időd van, mérd meg még ötvenszer, és számolj átlagot!
2019. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Attól is függ, hogy hova esik pontosan a lázmérő feje, ha nem pont a hónaljad közepébe, kevesebbet mér.


Amúgy én 37 fokkal már elég vacakul szoktam érezni magam, szóval attól még, hogy ez nem számít láznak, ha nem vagy jól, pihenj.

2019. aug. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2es gondolom teherbe akar esni. Ez az új mánia hogy fontosnak tartják ezeket a 0.2es különbségeket
2019. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak azt vettem észre, hogy kicsit melegebb a bőröm. Hát megmértem. Gyengének is érzem magam. 37,2 rendszerint megérzem, és ramatyul is vagyok olyankor. Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. aug. 6. 19:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok teherbe esni. Kivizsgáláson voltam, és orvosom javaslatára mérem a testhőm. Gyanakszik valamire, de reméljük nem igazolódik be.
2019. aug. 6. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!