Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Láz tünet láz nélkül?

Láz tünet láz nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Évek óta nem voltam igazán beteg, viszont többször előfordult az alábbi jelenség:

Egy az egyben influenzaszerű tünetek, torokfájás, rossz közérzet, gyengeség, izom fájdalom, levertség, hidegrázás, esetleg enyhe orrfolyás is, illetve az érzés mintha lázas lennék, de valójában nem vagyok, teljesen normális a testhőmérsékletem. Ez mitől van? Akkor most beteg vagyok, vagy sem? Mert úgy érzem magam, mint mikor tényleg beteg vagyok, viszont nincs lázam. Nem értem.

Érdemes lenne egyáltalán komolyan venni? Általában nem szoktam, gyógyszert se szedek rá, legfeljebb megiszok egy neocitrant és annyi. Pár nap alatt el szokott múlni.

Válaszokat előre is köszönöm!


2019. aug. 7. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

szerinted csak akkor vagy beteg, ha lázas vagy?

vannak olyan emberek, akik egyáltalán nem lázas típusok, viszont ha már 37,3 a testhőjük, ami ugye hőemelkedés, a halálukon vannak mindenféle rájátszás nélkül.

van, aki ilyenkor mondja azt, hogy belső láza van - ez az, amit nem tudok hova tenni, utánaolvastam/kérdeztem dokiknál, mindenki mást mond - van ilyen, nincs ilyen... valami azért mégiscsak lehet benne... szerintem.


szóval igen, ilyenkor beteg vagy. elmehetsz orvoshoz is, ha szükséges, mert olyan bacit szedtél össze, kapsz antibiotikumot is. a vírusok ellen dolgozik a szervezet, idővel "kiirtja", ezen lehet segíteni fájdalomcsillapítóval, gyulladáscsökkentővel.


az én dokim ilyenkor szokta mondani, hogy napi 3x1 algoflex, c vitamin, sok meleg tea/sok folyadék. a c vitamint és a meleg teát (persze nem nyár közepén, meg ha csak jól esik) betartom, a gyógyszert mellőzöm amikor csak lehet (ha annyira sz.rul vagyok, nyilván beveszem). torokfájásra inkább eszek egy kis mézet, vagy csokit (igen, itt szoktak kiröhögni, hogy csak kifogást keresek, de tényleg jobb tőle a torkom egy időre).

2019. aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tehát betegnek érzed magad, fáj a torkod, izomfájdalmaid vannak stb, csak éppen nincs lázad... hát haver ha te ilyenkor megkérdezed, hogy beteg vagy-e akkor kérem keresse fel elmeorvosát.


Ha magától elmúlik és a tünetek nem nagyon kellemetlenek akkor teljesen felesleges komolyan venni és felesleges gyógyszert szedni rá. A neocitrán az pontosan annyit ér mint halottnak a csók, de ha téged boldogabbá tesz a fogyasztása akkor hajrá.

2019. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Muszáj itt mindenkinek ilyen lekezelőnek és bunkónak lennie?
2019. aug. 7. 11:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy gondolkodni szoktál, vagy csak úgy kigépeled magadból a hülyeséget?
2019. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!