Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit mutat meg a gerinc CT?

Mit mutat meg a gerinc CT?

Figyelt kérdés

4 hónapja volt gerinc MR-em, azon kialakulóban lévő sérvet állapítottak meg. Most azonban előjött egy rendkívül kellemetlen tünetem, és újra meg szeretném vizsgáltatni (akár magánban), és az a kérdésem a CT is megmutatja ha valami baj van? Vagy nem minden esetben?

Eléggé félek mi okozhatja.

Köszönöm a segítséget.



2019. aug. 21. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A CT a törésre jó maximum, az MR sokkal részletesebb. De én inkább azt ajánlom, dokihoz menj el, lehet, a jelenlegi tüneted (amiről nem mondtad, hogy mi) nem is gerinc eredetű, felesleges laikusként képalkotó diagnosztikát kérni rögtön.
2019. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már megállapították.

Sérv

Sok ember belerokkan, nem elég ez neked?

2019. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kezdődőben lévő sérv. Hidd el, nem azért írom, mert unatkozom. Az a másik tünetem, hogy egyfolytában melegebbnek érzem a bal talpamat, mint a jobbat. Beszélek én dokival, novemberre kaptam időpontot...
2019. aug. 21. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Legyél boldog rokkant ember akinek egyforma hideg mindkét lába
2019. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
51%
Ez MR indikáció, semmi értelme CT-nek.
2019. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy gerincsérvet a szakma szabályai szerint csak akkor műtenek, ha vizeletelakadást vagy izomgyengeséget okoz.

Egy kis érzéskülönbség miatt nem, így az MRI sem feltétlenül szükséges, mivel bárhogy is változott azóta, nem csinálnak vele semmit.

2019. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!