Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

A cukorbetegseg es panikbetegseg osszefugghet?

Ugy ertem ossze lehet keverni a tuneteket? Altalanos laborvizsgalatom volt, nem tudom abban kimutathato-e barmi a cukorbetegseggel kapcsolatosan. Azert merult fel bennem a dolog, mert altalaban ha regota nem ettem akkor kezdek szorongani, meg akkor ha nagyon bekajalok. Kajatol fuggetlenul is van rosszulletem, foleg ha izgulok, ilyenkor leeshet a cukrom? Lehet, hogy cukorgondos tunet jott elo, amitol megijedtem, bepanikoltam es ezert lett ramhuzva, hogy panikbeteg vagyok? Szedek antidepit. Az elso rosszulletem emlekszem ugy jott elo, hogy olyan hihetetlen szomjusagot ereztem, "azonnal adjon valaki inni" erzes, megszedultem es bepanikoltam. Egyebkent nem vagyok tulsulyos abszolut, 170 centi magas vagyok es 52 kilo. Lehet ebben az "elmeletben" igazsag? Volt valaki hasonlo helyzetben? 22/L

Keress kérdéseket hasonló témákban: pánik, szorongás, pánikbetegség, cukorbetegség

2019. aug. 22. 11:48  Privát üzenet  

A válaszok
Nem, nem lehet osszekeverni a tüneteket. Igen, ki derülhet az általános laborvizsgálatból is. Kb 100% hogy nem vagy cukorbeteg

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2019. aug. 22. 11:59 Privát üzenet

Mennyi a glukóz a leleten? Ha 6 mmol/l alatti a cukrod, nem vagy az. Ha 6-7mmol/l közötti akkor még nem vagy az de rizikó faktor, nagy eséllyel az leszel. >7 mmol/l a diabetes, de akkor megismétlik a vérvizsgálatot és a 2 magas cukorszinttel diagnosztikus értékű.

Nem, nem függ össze. Agyalhatsz hogy jajj leesik a cukorszintem, de semmi köze egymáshoz.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2019. aug. 22. 12:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ugy ertettem, hogy ha hirtelen latszolag minden ok nelkul megszedulok, az lehet e cukorbetegseg tunete. Megijedek a megszedulestol, es elkezdek szorongani- ez mar egyertelmu panik, csak arra vagyok kivancsi, hogy lehet-e a cukor a kivalto oka. Pl leesik a cukrom, de en azt hiszem, hogy ez csak panikolas.

# 3/6Időpont 2019. aug. 22. 12:49 Privát üzenet

2.vagyok

Lehet tünete, de a laborvizsgálat egyértelműen kizárja.

Mi az eredmény?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2019. aug. 22. 12:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha hazamegyek megnezem az eredmenyt, otthon van. De egyebkent nem mostani mar, szerintem 1 eves siman van.

# 5/6Időpont 2019. aug. 22. 13:10 Privát üzenet
Ha 1 éves az eredmény és nem tudod mi van rajta, akkor nem vagy cukorbeteg, ez egyértelmű.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2019. aug. 22. 15:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
1-es típusú diabéteszesek! Aki használ szenzort, melyiket és mik a tapasztalatok?
Cukorbeteg vagyok?
Meg fogok halni? Vagy levágják a lábaimat? (Kezeletlen cukorbetegség)
Pánikbetegség lehet, ha úgy érzem, össze van szorulva a torkom, nyomást érzek benne?
Panikbetegseg, cukorbetegseg, vagy valami mas?
Miert kezdek el szorongani, panikolni eves utan?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!