Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már lassan két éve köhögök...

P Balázs kérdése:

Már lassan két éve köhögök nem tudom mit tegyek. Már voltam Szegeden minimum 6 orvosnál de meghallották a por allergiát és azonnal elzavartak, kértem hogy legalább tüdőszűrést/tüdőröngent csináljanak de azt mondták fölösleges. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Szedtem köptetőt, cetirizint hamár azt mondták allergia, de semmi nem segít. Reggel és este a lég intenzívebb, volt hogy nem tudtam aludni csak délután. Volt aki ugyanebben szenved/szenvedett, és ha elmúlt mit tettek? Már rohadtul kezdek aggódni.

2019. aug. 24. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak laikusként mondhatom, hogy menj el tüdőszűrésre, több, mint a semmi. Nem kell beutaló, ha jól tudom, 1000-3000 Ft körüli összeg. Hátha ott látnak valamit.
2019. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gasztoenterológusnál voltál? Lehet, hogy reflux, akkor biztosan nem segít a cetirizin és a köptető. Inkább protonpumpagátlót azaz Pantoprazolt kellene kipróbálnod. Ezt egyébként háziorvos is felírhatja.
2019. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj el tüdőszűrésre! Ha baj van az látszik ott is!
2019. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tüdőszűrésen látszik a TBC, a tüdőgyulladás, a nagy tumorok, az idegentestek egy része, meg egy-két autoimmun betegség és ennyi.


És ha már kész diagnózissal mész orvoshoz, ne csodálkozz, ha el leszel zavarva. Nem játszunk Dr. Bubót (diktál a beteg).

2019. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Megérné kifizetni a röntgent ha nem adnak rá beutalót. Ha az sem mutat semmit akkor 2 lehetőség van. 1. Ct 2. Utána járni nincs e refluxod. Keress rá a neten. Ha rádillenek a tünetek akkor kérj beitalót a gasztroenterológiára. És könyörgöm még egy orvosnak ne meséld el, hogy milyen allergiád van! Ugye nem dohányzol? Hány éves vagy? Mert nem mindegy, hogy 60 éves dohányos bagy 29 éves sportos fiatal.
2019. aug. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!