Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőembolia mennyi idő után...

Tüdőembolia mennyi idő után halálos?

Figyelt kérdés

2-3 hónapja rámjön légszomj váratlanul, mintha az oxigén nem szállítaná rendesen a szervezetem. Mellkasi fájdalmam nincs, ilyenkor halálfélelmem van.


Lehetséges, hogy embolia miatt elzáródás van az eremben? EKG vizsgálaton voltam egyedül a háziorvosnál az nem mutatott eltérést, más kivizsgálás nem volt.


Mennyi ideig lappanghat? Félek, hogy eljut a szívemig és meghalok. Interneten olvastam a tüneteiről, főleg csak ez az Oxigénhiányos tünet, szédülést tapasztalom, de mást interneten nem olvastam ilyen szerű tünetekkel.



2019. aug. 28. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Pár perc beven elég, hogy belehalj.
2019. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*böven
2019. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de létezik h ennyi ideig nem halok bele?
2019. aug. 28. 14:06
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Kizárt a tüdőembólia. Keresztlányom semeddig nem lappangott, volt egy sebe, ami elfertőződött, kezelték is, de egyik reggel az anyja úgy találta, hogy meghalt. Álmában. Gondolhatod, mekkora tragédia. A tüdőembólia nem lappang. Odakerül a vérrög és kész. Nem lehetett mit csinálni. Legalább nem szenvedett. Durva leírni, de még csak nem is megfulladt, egyszerűen nem lélegzett tovább. Reggel úgy találta a szobájában az anya, mintha csak aludna. Ennyi a vigasz. Amiről te írsz, az más.

EKG nem mutat ki embóliát, csak a szíved működését. Nem tudom, hány éves vagy, de inkább ne kombinálj, hanem kérj további vizsgálatokat, ha tényleg oxigénhiányos vagy, szédülsz.

2019. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Még annyi tanácsként, hogy elképzelhető, hogy pánikrosszulléted van ilyenkor. Hasonlóak a tünetek. Írtam, ne hagyd annyiban, mert el tud fajulni olyan szintre, hogy utcára sem mersz majd kimenni. Nem akarlak megijeszteni, de mivel benne vagyok, tudom, miről írok.
2019. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Biztosan nem tüdőembólia. Ha a vérrög elér oda, akkor azt azonnal érzed. Nem lappang, ez nem vírus. Szerintem ez pánikroham, keress fel egy pszichológust, vagy pszichiátert.
2019. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez simán lehet szorongástól is, pszichés alapon. Nekem is szokott lenni, pedig egészséges vagyok, voltam már mellkasröntgentől kezdve szív uh-ig mindenféle vizsgálaton, és nincs szervi bajom. Végül rájöttek, hogy pánikbetegség. Próbálj legalább egy mellkasröntgent kérni a dokitól, hátha az majd megnyugtat.
2019. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hipochondria, pánikroham, szorongás. Pszichiátert vagy pszichológust, most! Ne húzd az időt, nem lesz jobb magától!
2019. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!