Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni, amivel le...

Mit lehet tenni, amivel le lehetne győzni ezt a betegséget?

Figyelt kérdés

#pemphigus foliaceus


Sziasztok!


Ismerősöm már 2 éve szenved egy bőrbetegségben, aminek a tünetei a pirosodó,hámló, viszkető, majd sebessé alakuló bőr.


Rengeteg helyen volt, most sikerült mintát venni a sebből és kiderült, hogy egy autoimmmun bőrbetegség "pemphigus foliaceus" ami IgG lerakódással ellátott.


Állítólag komoly szteroidkúrát kell szedni, akár éveken át, ami viszont tönkreteheti a szervezetet.


Aki szintén ilyen betegségben szenved és sikerült leküzdenie vagy tanácsa van, kérem írja meg nekem én pedig továbbítom. Köszönöm.



#bőrbetegség #bőrgyógyász #pemphigus foliaceus
2019. aug. 28. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem ugyanez a betegségem van, de másik autoimmun börbetegségem, én is szedtem szteroidokat és amíg szedtem öket, addig a tüneteim szépen lassan elmúltak, de amit abbahagytam úgyan úgy visszajöttek a tünetek, söt még rosszabb lett utána. Szóval a szteroidok nem fogják meggyógyítani a betegséget, csak elnyomják a tüneteket és ha jól tudom hosszú távon szörnyü mellékhatásai vannak.

Én a helyében nagyon utána néznék a gyógyszereknek amit az orvos felír, mert nekem is írtak fel olyan gyógyszereket, aminek a mellékhatásai rosszabbak mint az alap betegségem és nagyon örülök, most így több év távlatból, hogy nem vettem be öket.

Ami nekem segített és kb 1 évre nagyából rendbe rakta a betegségem az a 1 hónapos szteroidkúrával (az elején nagyon nagy dózit kaptam, majd 4 naponként felezték az adagot, míg a végén szépen lassan elhagytam öket) összekötött fényterápia, mondjuk nem tudom, hogy az pont ennek az ismerösödnek a betegségére is jó-e, de érdemes utána nézni.

(Ha viszont elkezd szteroidokat szedni, amit nekem nem mondtak az orvosok és a betegtájékoztatóban se volt, hogy szteroidokra nem szabad alkoholt inni, én pár sör után fél órát hánytam...)


Mostanában viszont kezd megint nagyon elöjönni megint, és elkezdtem tanulmányokat olvasni.

Ami után érdemes utána nézni, az a lisztérzékenység, nem-cöliákiás gluténérzékenység, sibo és egyébb emésztörendszeri problémák is okozhatnak börbetegségeket.

2019. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A hévízi, illetve a harkányi víz jótékony hatással van rá, sőt ahogy olvasom ivóvízként is használható.
2019. aug. 30. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!