Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az orvosom azt mondja...

Ha az orvosom azt mondja "Jelen eredményei alapján endokrin teendő nincs. " Akkor ez mit jelent pontosan? Részletek a leírásban!

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködésem van, amire szednem kell gyógyszert. Évente kell kontrollvizsgálatra mennem az orvosomhoz, ahol elküld vérvizsgálatra, megméri a nyakam körméretét, megnézi szemmel, hogy száraz-e a bőröm és személyesen tesz fel pár kérdést, amire válaszolok pl. rendszeres-e a menstruációm, stb. De megjelentek barna csíkok és foltok a nyakamon, a hónaljamon, így elmentem háziorvoshoz, hogy beutaljon vérvizsgálatra. Szerencsére jók lettek az értékeim és cukorbeteg sem vagyok. Évente a vizsgálat előtti hónapban levélben időpontot kell kérnem vizsgálatra az orvosomtól. A leletet is elküldtem az orvosomnak levélben, hogy ne kelljen elküldenie mégegyszer vérvizsgálatra, mert friss a lelet. A csíkokat is megírtam neki. Válaszként nem kaptam tőle időpontot vizsgálatra, hanem azt írta a levélben: "Jelen eredményei alapján endokrin teendő nincs." Tehát ez azt jelenti, hogy nem kell bemennem hozzá vizsgálatra egy évig, (kivéve ha történne valami negatív változás pl. rendszertelen menstruáció vagy akármi)? De a gyógyszert gondolom ugyanúgy kell szedni. Ez a két dolog ugye egyértelmű. De az érdekelne, hogy így a nyak körméretem megmérése, a bőrszárazság megvizsgálása, a személyes kérdésekre való válaszadás stb. ezesetben idén elmarad? Végülis tudom ne aggodjam túl, ha az orvos azt írja nem kell vizsgálat, akkor nem kell. De azért nem tudok megnyugodni, mert a nyakamon és hónaljamom nemrég megjelenő barna foltok és csíkok okát még mindig nem tudom. Ezenkívül pár napja jött meg a menstruációm, de ilyen még nem volt! Csak pár csepp.. És úgy tűnik most 3 nap alatt elmúlt, pedig nekem 7 napig tartó erős vérzésem szokott lenni. Tehát arra lennék kíváncsi ki mit tud tanácsolni? Foglalkozzak ezzel az egésszel, vagy ne aggasszon a gyenge menstruáció és a barna csíkok? Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

2019. aug. 29. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy minden rendben!
2019. aug. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Konzultáld meg a háziorvosoddal, hogy mit tegyél.
2019. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden rendben a hormonjaiddal.
2019. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!