Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » BPPV! Van köztetek olyan, aki...

BPPV! Van köztetek olyan, aki kigyógyult ebből a borzalmas betegségből?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan, milyen módon és mennyi idő után?

Milyen tüneteket okozott nálad ez a kórság?


2019. szept. 1. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Egy nap alatt. Meg kb. 8-10 Epley manőver után. De a diagnózist neked ki állította fel?


Egyébként meg a milyen tüneteket okozott kicsit értelmetlen kérdés. Egyféle tünetet tud okozni. Fejmozdításra/helyzetváltoztatásra induló, rövid, brutál erős szédülést. A variáció csupán kb. annyi lehet a tünetekben, hogy rókázol e vagy sem.

2019. szept. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Természetesen végig jártam minden vizsgálatot... Manővert, gyógyszert.


A tünet nem csak a vertigo... Mellette még van más is...


Nekem megmaradt egy állandósult imbolygás, egyensúly zavar pl, ami hol jobb, hol rosszabb.

2019. szept. 2. 22:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Miután elmúlt, utána még kb. két hétig nálam is volt ilyen bizonytalanságérzés, enyhe émelygés főleg vezetés közben.
2019. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én panikbeteg vagyok de egesz jól átvészeltem mert kifogtam egy jó orvost aki nem ijesztett meg. Első nap az egesz világ forgott. A wcig alig bírtam eljutni rettenet volt. Azt hittem agydaganat. Az orvsig is vittek mert kéwz voltqm a rendlőbe is alig bírtam betamolyogni. Szerencsére rájöttem hogy ha nem mozhatom a fejem akkor jobb. Az orvos csinalt pár vizsgalatot és elmondta mi a bajom. Közben rogta a hásat a röhögéstől hogy nézek ki. Már a végén együtt nevettünk. :) felírt betarevint és adott egy tájekoztatót milyen gyakorlatokat csinaljak. Mondta ha nem csinalom és nem szedem a gyógyszert akkor is elmúlik csak lassaban. Én csinaltam és masnapra már picit jobb lett így be is szédültem dolgozni. Kb 4-5 nap alatt múlt el. De mentem vele programokra meg minden. Mivel teljesen ártalmatlan betegség csak kellemetlen. Munkatársamnak súlyosabb volt. Őt roham mentő vitte kórhazba mert szemteke rezége is volt tőle meg hanyt folyamatosan. Ő 1 hetig nem tudott közlekedni. Egy het után nagyon ovatosan. 2 hét alatt jött helyre.
2019. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó neked is volt szemteke rezgésed. Mindenkinek van, aki forgó jelleggel szédül.
2019. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem nem mindenkinek van. Nekem nem volt. A kollégamnak akit elvitt a mentő igen. Nem mindenkinek van. Az orvos mondta is, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy az legalávb nincs.
2019. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szintén orvos vagyok. Forgó szédülés közben reflexesen van nystagmus, magyarul szemteke rezgés. Pont. Ezen nincs mit vitatkozni.
2019. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az más kérdés, hogy a kolléga nem látta, habár a diagnózishoz kellene egy pozitív Dix-Hallpike manőver, ami pont akkor pozitív ha van nystagmus.
2019. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor biztos egy nagyon szar orvosnál voltam. De veletek ellentétben 4 után már el is felejtettem az egészet és az orvosi vizsgálat után vidáman jöttem ki a rendelőből. A kollégám is kérdezte volt e szemteke rezgésem. Neki is azt mondták nem mindenkinek van. Te tuti nem vagy orvos ha igen akkor van még mit tanulni. Nem kell okiskodni meg hazudozni
2019. szept. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem fogok veled vitatkozni, laikus vagy a gondolom fogalmad sincs az agyi pályákról, meg a neurológiáról meg a FOG-ről általában. Ami a szemteke rezgést illeti semmi jelentősége nincs a súlyosság szempontjából. Az ismerősöd azért lett beküldve, mert a kolléga nem merte rámondani, hogy nem stroke.


Ami meg a hazudozást illeti nem magadból kellene kiindulni.

2019. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!