Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért vagyok állandóan rosszul?

Miért vagyok állandóan rosszul?

Figyelt kérdés
Minden reggel úgy keltem sokáig, hogy hánytam mikor iskola volt, amikor nem akkor is nagyon hányingerem volt, de nehezen kibírtam hányás nélkül. Ez így megy 6-7 éve. 2 évvel ezelőtt elkezdett folyamatosan leromlani a fizikai teljesítményem először csak úgy, hogy egyre faradtabb voltam, aztán pedig elkezdődtek az iskolában a rosszullétek hányinger szédülés gyengeség. Kiderült, hogy magas a vérnyomásom és a pulzusom is terhelés mellett is és anélkül is. Kaptam rá gyógyszereket így amikor nem csinálok semmit olyankor normális, terhelés alatt is elméletileg nem olyan rossz. Voltam terheléses vizsgálaton ahol csak sétálnom kellett. A sétát bírom rosszullét nélkül egyhuzamban kb 8 kilóméteren keresztül is(többet még nem próbáltam), de ha futok pár métert már nagyon rosszul vagyok és le kell ülnöm. Biciklivel járok iskolába és mire oda érek ott is nagyon rosszul vagyok sokszor öklendezek mikor megyek befele pedig nem sietek, ha lassan megyek is ez van csak akkor nem olyan súlyosan. Kicsit több mint egy kilométerre van az iskola csak. A hányinger mindig is megvolt reggelente mikor felkeltem, de nem jutottam el régen hányásig és olyan 2 óra hossza után elmúlt. Most pedig reggel nagyon erősen van, napközben megmarad de mérséklődik. Este nagyon nehezen alszok hiába fekszek le időben 3-4 mire elalszok és ugye 7kor meg kelés iskola miatt... Próbáltam már macskagyökér, orbáncfű, citromfű teát és az orvos írt fel egy depresszió oldó gyógyszert is amit vegyek be este és ki tisztítja a fejemet és el tudok aludni. Amikor ezeket próbáltam az első fogyasztásnál mindegyik segített, de a másodikra már egyik se, sőt a gyógyszertől még ideges is lettem egy kicsit este. Most a macskagyökér et és az orbáncfüvet iszom együtt de azok se használnak. Ha tartok pár hét szünetet a macskagyökérrel akkor utánna elkábit este ha újra iszom de utánna másodjára újra semmi. A kialvatlanság okozza a rosszulléteimet? A nyáron olyan 8 vagy kicsit több órát aludtam naponta de a hányinger akkor is meg volt. A folyamatos reggeli rosszullét miatt sokat is hiányzok amikor meg ott vagyok csak szenvedek mert folyamatosan rosszul vagyok. Emiatt a tanárok nem jól néznek rám és az igazgató is ideges miattam, meg is akartak buktatni a hiányzások miatt, de szerencsémre sikerült elkerülni nagy nehezen. Orvosok annyit mondanak, hogy sportolnak. De hogy sportoljak amikor 30 méter futás után a halálomon vagyok? Amikor meg nagy nehezen végig csinálok egy napot a 8 óra után örülök hogy élek... Nagyon szeretek sakkozni itthon folyamatosan azt csinálom de sakk edzésekre se tudok eljárni nem hogy még valahol fizikailag is sportoljak. Próbálom magam jó pár hónapja fekvőtámasszal erősíteni, de ha le nyomok párat már hányingerem van és ha csinálom tovább már öklendezek. Nagyon nagyon ritkán van olyan hogy ez a hányinger nincs és olyankor nagyon sokkal több erőm van, többet bírok és sokkal jobb kedvem van. Ma első nap mikor oda értem újra rosszul lettem és már nagyon elkeserítő. :( Nem tudom hogy valami depresszió félém van-e, de se itthon sem az iskolában nem bánt senki, meg tudjuk itthon beszélni a dolgokat stb. Mindig csendes, vissza húzódott voltam, de ezzel ez így még erősebb. VValamiért iskolában nem is nagyon tudok felszabadulni, de ez szerintem a vérnyomás problémám miatt is van. Súlyos szívbetegségem az orvos vizsgálata szerint nincs. Remélem leírtam mindent és valaki tud válaszolni, ha valami fontosat szerinted nem írtam le akkor kérdezz. Köszönöm! 17/F 191cm 93kg

2019. szept. 2. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szegenykem. Refluxra nem gondoltal? Esetleg Rennie tablettat v ha kell erosebbet megprobalhatnal. Estenkent b6 vitamin meg reggel is.
2019. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja meg gyömbér tea v udito, ha szereted az izet.
2019. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Majd megpróbálom. Köszi a választ!
2019. szept. 2. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:
3-4 óra alvással én a 3. Nap után elajulnék. Tuti attól vagy reszben rosszul. A hányinger miatt el kéne menned egy gasztroenterológushoz. Biztos sokat szorongsz ha nem tudsz aludni sem. Lehet emiatt refluxod van amin savlekötő segítene és megszűnne a hanyinger. Oe os melkül a feherakác teát ajanlom estenként üresen egy csészével. Vagy salvus vizet. Az utóbbi patikaban kapható veny nélkül. Este fél dl. Pocsék íze van. Fogd be az orrod miközben iszod. De hatásos. Elalvasra próbald ki hogy 100 tól szamolsz visszafelé nekem be szokott jönni. Közbrn lróbáld a labujjadtól kezdve ellazítani az összes izmodat a legvégén az arc es fej izamait. Hátha bejön.
2019. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Uh szegény basszus.. Abból a szempontból átérzem a gondod, hogy én is pszichésen rosszul vagyok gyakran suliban, csak nálam máshogy nyilvánul meg. Pánikroham/erős szorongás. Szédülés, gyengeségérzet, gyors pulzus.. Csodálom, hogy ennyire erős tünetekkel még nem voltal pszichiáternél. Tudom tudom nem ajánlják én is pszichológusra jobban szavazok,de lehet neked rendes nyugtatóra van szükséged, hogy legalább el tudj kezdeni kilábalni.

Mivel minden általam erre ismert teát kipróbáltál azt nem tudok javasolni. Magnéziumot+B vitaminokat szedhetnél még. Ne csinálj nagyon aktív sportot, hanem mondjuk jógát.

2019. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!