Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epehólyag eltávolítás után...

Epehólyag eltávolítás után most akkor KELL diétát tartani, vagy sem? Nekem azt mondták hogy nem és nem is tartottam semmi bajom nem volt. Anyukámnak is azt mondták és ő neki sem volt semmi baja.

Figyelt kérdés

Egyik barátomnak azonban azt mondták hogy szigorúan tartson diétát. nem értem miért, nem volt se gyulladása, se panasza se semmi komplikáció. Én nekem még gyulladásban is volt egy kicsit, műtét után este a kórházban már makarónit vacsoráztam sajtal.... igaz, a barátomat SZTK-ban műtötték engem meg magánrendelőben.


itt is azt írják amit én csináltam...


[link]


mégis a barátom mindig azzal jön, hogy nem akar visszakerülni meg hogy visszanő a köve... ha nem tartja be a 6 hetes diétát :D


Igaz én is most diétán vagyok, leginkább alacsony szénhidrátos, magas fehérje éls zsír diétán, ketózom éppen, de ez a sport miatt van.


2019. szept. 8. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A "diéta kell" egy elavult nézet, sajnos MO-on a legtöbb orvos még itt tart.

A fejlettebb helyeken már felfedezték, hogy ha mütét után diétáznak, akkor azzal garantálják, hogy az illetönek élete végéig gondja lesz sok étellel. Ha nincs diéta, csak arra figyel az illetö, hogy ha neki valami nem jó, azt csak kis mértékben fogyasztja, akkor az epemüködés nagyrészt helyreáll, és majdnem minden megszorítás nélkül tud enni mindenfélét.

Epeköve meg nem lehet még egyszer, mert ahhoz epehóylag kell, ahol az epefolyadék be tud sürüsödni, ami a köképzödés feltétele.

2019. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ja, nekem is azt mondták, hogy tapasztaljam ki hogy mi az ami annyira nem és azt ajánlották hogy bármiből ehetek, de egyszerre kevesebbet ( de nem csecsemő adagot azért) elsőre és inkább több felé elosztva. Amúgy meg tudok enni egy családi pizzát is gond nélkül, mondjuk erre legutoljára 3 éve került sor egy jó migrénes fejfájás után nagyon megkívántam :D


Nem értem amúgy én sem és a logika sem azt diktálja, ha már nincs ott a kő és nincs semmiféle komplikáció, akkor miért kell diétázni?

2019. szept. 8. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!