Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Véres köhögés?

SOS! Véres köhögés?

Figyelt kérdés

3 hetente kb sokat köhögök. Voltam gyomortükrözésen be van gyulladva a gyomrom és a nyelőcsövem. De ettől köhögnék? Ami leginkább aggaszt, hogy néha mikor köhögök vér ízt érzek. Allergia miatt szoktam véreset hapcizni. Az csorogna le?


Júniusban volt tüdőszűrésem, juliusban vizsgálatom. Elvileg rendben vannak.


Nagyon félek mi okozhatja ezeket...


Köszönöm a segítséget és az értelmes hozzászólásokat.



2019. szept. 9. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orrodból lecsoroghat a vér. De akkor kifelé is csorogna nem? Én refluxtól szoktam köhécselni pedig az nem olyan súlyos mint a te eseted. Nehéz normális választ adni mert nem tudni hogy köhögsz. Néha szárazan vagy fel is szakad valami? Vagy gyakran?fuldokló köhögésed van vagy csak köhécselsz néha? A vért azért érezned kéne honnan jön? Az sem derült ki milyen vizsgálatod volt a tüdőgondozóban? Mikor ott voltál még nem köhögtél nem? A rossz hír, hogy a röntgen csak nagyobb elváltozásokat mutat ki. Ami mindent mutat az a ct. Én egyszer köhögtem vért (alvadt vért) mikor gyerekkoromban brutális hörghurutom volt. Ki kéne köpni amit köhögsz. Talán több kiderülne
2019. szept. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! A tüdőszűrésen csináltak spirometriát? Refluxod is van jól értelmezem?
2019. szept. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A spirometria mondjuk semmit nem árul el az adott problémáról. Jó érték mellett is lehet valaki beteg.74-et fúlytam fél tüdővel. Amiből nem következtettek a valós problémámra. Aztán 30at kettővel. Műtét utáni állapotban. Spirometria max iránymutatásra jó. Adztmásoknál nyomon követhető a romlás vele vagy a javulás. De asztmával meg copdvel nem köhög vért senki. Az a vér vagy nem a tüdőből jön vagy nagy gáz van.
2019. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
COPD az kimutatható vele amúgy szerinted? Tehát COPD-s nem fújhat jó értékeket?
2019. szept. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora a tágulat. A légzésfunkció is attól függ. Meg attól mennyire régi a gép. Nagyon régieken semmi nem látszik
2019. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A köhögés miatt megpattanhat hajszálér is! Többször voltam úgy. Ha jól értelmezem, magát a vért még nem láttad, "csak" az ízét érzed?! Ki kell záratni minden komolyabb dolgot. De szerintem nem lesz baj!!! Az ínyed nem szokott gyulladt lenni? Nekem a reflux miatt az is be szokott többször és ha éreztem vér ízt, az onnan jött. Illetve a reflux kellemetlen ízeket is okozhat.

Én évekig köhögtem miatta. Fogalmuk nem volt mi a bajom. Volt, hogy befulladtam, ügyeletre kellett menni. Mert a sav irritálta a torkomat és a hörgőket, ahogy a gőzét is lélegezeztem. Sőt egyszer tüdőgyulladásom volt miatta 1 hónapon át. Most is, hogy beköszöntött az ősz, felerősödött a refluxos tünetem és már köhécselek. Szóval az sajnos azzal járhat, mert a dokim szerint még asztmáért is lehet felelős.

2019. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyban egyeznek a tapasztalataim a hatos hozzászolóéval. Neked nem írtak fel PPI-t?


Mi lehet a kérdezővel? Őrülnék ha írna...

2019. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha Szedek savcsökkentőt, nem ingerel annyira, tehát lehet a reflux okozza. De a vért akkor sem értem. Ezt a vér ízt kb hetente 1x érzem. Voltam azóta fülorrgégésznél, a gégémet megnézte az rendben volt.


Eléggé félek, hogy a tüdőmmel is van baj. Főleg, hogy olvastam most egy cikket, hogy körömelváltozást okozhat. Nekem meg a jobb hüvelykujjamon a mini kis hajlat, ami kb a köröm felénél van, meg van vastagodva. Nagyon félek...

2019. szept. 21. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!