Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Joga van a munkáltatónak...

Joga van a munkáltatónak minden nap zavarnia engem és kérdezősködni hogy meddig vagyok beteg?

Figyelt kérdés
Műtét után vagyok, még legalább másfél hétig nem végezhetetek fizikai munkát. tegnap valaki a cégtől meglátott a gyógyszertárba és azóta csak zavarnak telefonon hogy aki képes a városba gyalogolni az a munkába is tudna menni... Hát könyörgöm gyogyszereket magamnak kell kiváltani most ez olyan nagy bűn hogy kimerem tenni a lábam az utcára ?
2019. szept. 10. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ilyenkor kell elgondolkodni a munkahely váltáson.
2019. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez azért nem így van, a munkáltatód meg egy idióta.
2019. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
azóta már telefonon is csörgetnek de a sima beosztottak is fröcsögnek, hogy ennek következménye lesz.... Nekem is kezd elegem lenni. Én se terveztem a műtétet.
2019. szept. 10. 17:05
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Őrizd meg a számlát, azzal tudod bizonyítani, hogy hol voltál akkor. Egyrészt egy kis üzemzavar van a kollégáidban, ugyanis gyógyszertárba lehet menni, nem bulizni mentél, sőt boltba is mehetsz, azért nem vonhatnak felelősségre, másrészt milyen kollégák ők? Biztos egy percet sem tudnék velük dolgozni, nem éppen kollegiális hozzáállás. Ha meg ennyire zavarja őket, akkor nyugodtan elmehettek volna oda helyetted segíteni és akkor neked lehetett volna pihenned addig is.
2019. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sose illettem bele az ő közegükbe, elvégeztem a műszakot és mentem haza mindig. Lehet ezért nem kedvelnek annyira.
2019. szept. 10. 17:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Jobb innét megválni.Valószinű erre is játszanak.
2019. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. Műtét után pont ideális a munkahelyváltás. Kicsit gondolkozni kéne!

Én 3 hónapig voltam betegszabin műtét után. 2 hétig voltam fekvőbeteg utána orvosi előírás volt a séta. Eleinte csak a ház körül, aztán nekem is jött a patika, közért, pékség, gyógytornára is járnom kellett heti 2 alkalommal. Sőt mikor már bírtam a betegpapírjaimat is le kellett adnom a munkahelyen. Attól, hogy ezeket meg tudtam csinálni még nem tudtam volna 8 órát dolgozni meg hajnalban kelni mert fájdalmaim voltak és egy 15 perces séta is úgy kifárasztott, hogy utána le kellett feküdnöm aludni ami munkahelyen kivitelezhetetlen. Engem szerencsére nem nagyon piszkáltak. De védd megmagad és mond el ezeket!

2019. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy rögtön és azonnal? De igenis el kell gondolkodni, hogy akar-e olyan közegben maradni, ahol zaklatják mert táppénz alatt gyógyszertárba mert menni...
2019. szept. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De hagyni sem kéne. Védje meg magát! Bezegségből való felépülés nem abból áll, hogy ágyban fekszik valaki. Fontos a séta! Műtét után különösen. A gyógyszert meg nem viszi fel senki. Sokaknak a kenyeret sem. Állj ki magadért.
2019. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tanulság! Munkahelyi telefont szabaság és betegszabadság alatt nem veszünk fel!!! Kikapcsoljuk!
2019. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!