Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés gyógyszer nélkül/hogyan lehet a fáradékonyságot kezelni?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van - az orvos szerint nem olyan vészesen magas az érték, ezért nem muszáj rá gyógyszert szednem, én viszont borzalmasan fáradt és kedvetlen vagyok állandóan ezért inkább kérni fogom , hogy állítsuk be. A gyógyszerről viszont nem sok jót olvastam( sok mellékhatás volt felsorolva) aki már szedi tudna tapasztalatot írni, hogy volt e bármilyen mellékhatása? Nem szerettem volna elkezdeni, de ezzel az álomkórral nem tudok mit kezdeni, folyamatosan csak aludnék. A gyógyszer teljesen meg fogja szüntetni ezt a tünetet? Fogyni lehet vele?

2019. szept. 14. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a pajzsmirigy alulműködés felel a tüneteidért, akkor igen, el fognak múlni és fogyni is fogsz.
2019. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy alulműködés esetén a paleolit táplálkozás azért hat jótékonyan, mert a lecsökkentett szénhidrátbevitel mellett kevesebb pajzsmirigyhormon is elég a szervezet működéséhez. A paleó másik hatása a glutén okozta autoimmun folyamatok lassítása vagy megállítása.

A glutén proteinjének a gliadinnak a molekuláris felépítése nagyon hasonlít a pajzsmirigyére. Amikor a gliadin áttöri a belek védőgátját, és bekerül a véráramba az immunrendszer elpusztítandó anyagként jelöli meg.A gliadinra kialakult antitestek a szervezetet a pajzsmirigy szövetének a megtámadására is ösztönzik.

2019. szept. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt honnan veszed utolsó??


A pajzsmirigy betegség kezelésének nem része a gluténmentes étrend.


A gluténmentes étrend kizárólag a gluténérzékeny emberek diétája. Egyébként max fogyókúrázni lehet vele, semmi egyebet.


Attól, hogy nem eszik kenyeret ugyanúgy bármi baja lehet. Ezt gyógyszerrel kell kezelni és olyan emberek szakvéleményére hallgatni, akik a témában olyan diplomával rendelkeznek, ami mellé erkölcsi és anyagi felelősség társul.

2019. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt honnan veszed utolsó??

Ezt kutató orvosok állapították meg!Üsd be a keresőmotorba az általam leírt szöveget és akkor a teljes cikket tudod olvasni! A gluténérzékenységet nem szabad összekeverni a glutén allergiával! Az allergiát könnyű kimutatni a szervezet által ellene termelt antitestek meglétéből, míg az érzékenységet már nem. Az érzékenységet a diéta jótékony hatása mutatja meg a legkönnyebben.

2019. szept. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmiféle orvosilag hiteles kutatást nem találtam a témában.
2019. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Chris Kresser:

A pajzsmirigy és a glutén kapcsolata


Forrás: The healthy Skeptic 2010. július 18.

2019. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem rég kezdtem a pajzsmirigy problémák kezelését étrend kiegészítőkkel. Ajánlom figyelmedbe azt, aki nekem segített: [link]

Ez most nem pont az a profilja, amiben le van írva ez, de segít embereknek rendbe hozni magukat hormonilag gyógyszerek nélkül (ha még olyan állapotban vannak, hogy nem kell gyógyszer túlélés nélkül).


Eddig nekem jó tapasztalatom van azzal, amit kiírt nekem. :)

2019. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem kell gyógyszer túléléshez* (előző vagyok, csak visszaolvastam és rájöttem, hogy elírtam)
2019. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!