Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudok aludni a köhögéstől,...

Nem tudok aludni a köhögéstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Múlt héten meg voltam fázva, azt hittem, hogy ennyi az egész. Aztán vasárnap este elkezdett fájni a torkom és köhögtem, folyt a taknyom és majdnem 39 fokos lázam is volt. Hétfőn reggel is hőemelkedés plusz torokfájás, szóval inkább nem mentem suliba. Estelefe már sokkal rosszabb volt, mint reggel, leginkább a torokfájás miatt. Aztán kedden még annál is rosszabb volt, estefele már rendes köhögőrohamok jöttek rám, levegőt is alig tudtam normálisan venni. Nyelni borzalmasan fájdalmas volt. Ma éjjel pedig már az van, hogy harmadjára ébredek fel este, de most az utóbbinál elkezdtem a köhögéstől öklendezni. Kimentem a WC-re, mert féltem, hogy hányni fogok, de nem. Én nem tudom, hogy ez mennyire normális egy ilyen nagyobb megfázáshoz vagy nem tudom, hogy milyen betegséghez. A köhögésből öklendezés lesz, de mégcsak nem is hányok. Amint lefekszem elkezdek nagyon köhögni. Levegőt alapból egyáltalán nem tudok venni az orromon, hisz teljesen be van dugulva, ehhez képest 2 percenként ki kell fújnom. A torokfájásom így este borzalmas, még fogmosás után is csak teát iszom, mert egyszerűen más nem megy. Nem akarok megint arra ébredni, hogy majd' megfulladok a köhögéstől. Esetleg tudtok valamit javasolni, hogy ne köhögjek ilyen durván? Plusz a torokfájásra is tudnátok valamit írni? Egyébként Ospen-t szedek, plusz estefele egy Algopyrint.

2019. szept. 18. 04:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kellene szedned napközben valami köptetőt, valami olyat, aminek nincs túl durva hatása. Én ambroxol tartalmúakat szoktam szedni, mert az nincs annyira erős, mint az ACC, vagy a Fluimucil. Arra is figyelj, hogy kb. du.4 után már ne vedd be, mert az is köhögtethet. Az orrdugulásra pedig használj valami kíméletes orrsprayt. Pár napig gond nélkül használhatod, nem szoksz hozzá.
2019. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!