Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bárányhimlőm van! SEGítség,...

Bárányhimlőm van! SEGítség, TIPPEK?

Figyelt kérdés

Tesóm bárányhimlős, és én is úgy hogy mindketten egy 3. embertől kaptuk el.

Neki már pörkösödik(szombaton lett bárányhimlős), én pedig hétfő este/kedd reggelre.

Most nagyon sok van rajtam, több száz darab, főként mellkason, felkaron, háton, törzsön, de a legtöbb az arcomon.

Nagyon csúnyán néz ki, tiszta hólyagos az összes, rengeteg van belőle.

Ja és tegnap lázas is voltam, picit megvagyok fázva

16/F



2019. szept. 18. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt csináld, amit az orvos mond! Mert ugye voltál orvosnál?
2019. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár hogy viszket, eszedbe se jusson megvakarni!
2019. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A bárányhimlővel az orvos se csinál semmit igazából... Lázcsillapítás, gyors langyos zuhanyok, mentolos hintőpor, vagy valami hab, orvos- és vérmérsékletfüggő, ne vakard, ne dörzsöld, éld túl. :)
2019. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még azt szeretném megkérdezni, hogy mikortól fog enyhülni?

Mert a tesóm már jobban van, bár ő még csak 10 éves.

2019. szept. 18. 15:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen lettem az. Olyan hólyagos voltam, mint a bélelt boríték. A tesód az életkora miatt sokkal hamarabb lesz túl rajta. Neked eltarthat 8-10 napig is. Az orvostól kapott kencéket kend magadra, ha gyógyszert ír föl, szedd be. Ennél többet nem tudsz tenni.
2019. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ma van szerintem a maximum, mert az arcomon annyi van már, hogy olyan érzés mintha le lenne ragasztózva.

És egy utolsó kérdés:Ha a vége sárgul, szárazabb, akkor az már pörkösödés?

2019. szept. 19. 07:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, már pörkösödésnek indult, ha ronda sárga színe van a hólyagoknak.
2019. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bocsi hogy megint kérdezek, de szerintetek mikor fog leszáradni az összes pötty?

Fehér rázókeverékkel kenjük, attól az összes száraz lett, de mikorra fognak leesni?

Mert jövő héten már iskolába kéne menni, 9.-es vagyok.

2019. szept. 23. 16:33
 9/10 A kérdező kommentje:

Még szeretném megkérdezni, hogy az normális, hogy a hólyagok valamelyik feketés a közepe?

Mert nekem nagyon nagyok voltak, volt sok kb. fél-1 centi átmérőjű, az arcomon is és félek hogy ott marad a helye.

Mit lehet tenni?

2019. szept. 23. 16:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, normális a fekete közepe. Az, hogy marad-e apró mélyedés azon múlik, hogy mennyire mély volt a hólyag. Idővel az is széppen elmúlik, ha a pörköket hagyod maguktól leesni, semmi esetre se siettesd a sebek leesését vakargatással. Amig a ruhával nem takart helyeken van hólyag, bármilyen kicsi is, ne menj közösségbe. Úgy rémlik, a hólyag tartalma a fertőző. A hólyagok helye ha vizes a bőröd, piros foltok formájában még hetekig látszódni fog. Aztán majd az is el fog múlni.
2019. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!