Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van valaki, akinek a gyermeke...

Van valaki, akinek a gyermeke epilepsziás,5 év rohammentesség és gyógyszer leállítás után ismét nagyrohamokat produkált?

Figyelt kérdés

8 éves fiam 5 éve szedett convulexet, rohammentesség miatt azonban az orvos leállította a gyógyszerről. Ezután fél évre ismét volt egy nagy rohama, ekkor újra gyógyszerre állította.

Más is volt így már? Félek, hogy 3-5 évente ismét kísérletezgetni fognak. Vagy egy ilyen elég ahhoz, hogy ne vonják meg a gyógyszert?

Kibírhatatlan szörnyű érzés egy anyának így látni a gyermekét. :(

Sorstársakat keresek, beszélgessünk.



#epilepszia #epilepsziás gyermek #gyógyszer megvonás #convulex megvonás #újabb rohamok
2019. szept. 22. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, én.

9 éves koromban lettem epilepsziás, beállítottak egy jó gyógyszerre, de már 11-12 éves koromban nem produkáltam "tüskéket", a gyógyszer meg kb azonnal hatott.

2015-ben szedtem be az utolsó gyógyszeradagot, azóta nem volt semmi... 2017-ben még jogosítvány alkalmasságot is kaptam (még az úrvezetői is elég ritka nekünk sajnos, holott a jogszabály személyszállításon kívül hivatásost is megenged, de őszintén, ki merne egy epilepsziást engedni vezetni??? :( ). Fontos megjegyezni, hogy akkor már több, mint 8 éve nem volt semmilyen rohamom, már 2 éve gyógyszermentes voltam és nem volt semmi "tüske" az EEG-n sem, csak mintahordozásnak megfelelő reakciót mutatott ki az EEG!


Ennek ellenére kiújultak a rohamok. Őszinte leszek, nincs sok motivációm. A jogsimat nyilván bevonják, a tanulmányaimat nem tudom hogy fogom folytatni (villamosmérnök hallgató vagyok, bár eddig sem erősáramra akartam menni, egyszerűen nem érdekel), nem tudom hogyan fogok majd önállósodni (munka, házvezetés stb..), egyelőre még azt sem merik megengedni, hogy egyedül aludjak.

Őszinte leszek veled (utálni fogsz a véleményemért) sok jót nem jósolok a fiadnak. Engem majdnem 10 év "gyógyultság" után kapott el újra a betegség, pedig bennem aztán nagyon-nagyon mélyen el volt fojtva, több neurológus véleményét kikértük, mindenki meg volt róla győződve, hogy kinőttem! A fiadban sokkal élénkebben megvan a roham ezek szerint és (bocsi) egyáltalán nem valószínű, hogy kinövi/kigyógyul belőle ezek után. Örökletesség gyanúja is felmerülhet.


Én 3 hét múlva kaptam vizsgálatot a neurológiára, de őszintén, ebből már csak rosszul jöhetek ki. Felmerült, hogy PNES-em van (pszichogén eredetű nem epilepsziás roham), mert az utóbbi években sok stressz ért, illetve most is nehezebb időszakom van, de úgyis eldönt mindent az EEG. Na meg PNES-el ugyanott vagyok: ugyanúgy elvesztek miatta egy csomó mindent (jogsi, munkaalkalmasság, etc), csak még pszichiátriára is mehetek. Juhú!


Ha szeretnéd, beszélhetünk privátban.

19F

2019. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
igen, átéltünk hasonlót
2019. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

nem tudom azóta hogy van a kisfiad, remélem jól.Nekem egyszer jött elő a rángás, szédüléssel mentem be és nem tudom mit adagoltak de egyre rosszabbul lettem még a végén elestem és a végtag rángás is kijött eszméletvesztésig.

én Lamictalt szedek. Tegretollal kezdtem, emelett építették fel a lamictalt.

A tegretolt meg csökkentettük.

Nekem azt mondta az orvos hoyg egész életemben szednem kell, egy szinten tartható adaggal.

a kórházi rángás óta nem volt rángásom Hál Istennek.

De a gyógyszert letenni nem is akartam, mert bármikor jöhet a roham és nem akarom újra átélni azt a borzalmat, meg a félelmet.

2023. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!